Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül Erivan'a mı gidecek?

30 Ağustos 2008 / 15:17
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan'ın davetini kabul ettiği ve 6 Eylül'de Erivan'a gideceği iddia edildi.
Rusya'nın Regnum Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Ermenistan hükümetinden ismini açıklamak istemeyen bir yetkili, Gül'ün 6 Eylül'deki Erivan ziyaretinin kesinleştiğini bildirdi. Bunun için artık hazırlıkların başladığı ve 31 Ağustos - 1 Eylül'de Türkiye'den Gül'ün güvenliğinden sorumlu bir grubun Ermenistan'a geleceği ifade edildi. Haberde ayrıca Gül'ün, Ermenistan'ın bağımsızlığını ilan etmesinden sonra, Erivan'ın ziyaret edecek ilk Türk Cumhurbaşkanı olacağı belirtildi.

Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, Gül'ü, Erivan'da oynanacak iki ülke milli futbol takımlarının yapacağı maçı birlikte izleme daveti yapmıştı. Gül'ün, Sarkisyan'ın davetini değerlendirdiği ve nihai kararı, maça gitmenin Türk dış politikasındaki etkileri, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri, iç siyasetteki tartışmalar ve güvenlik kaygılarının şekillendireceği belirtilmişti.
Kaynak:
Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri