Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül karara ne dedi?

31 Temmuz 2008 / 19:01
Kapatma Davası İdidanamesi'nde Gül hakkında da siyasi yasak isteniyordu. Karar sonrası Gül'den beklenen yorum geldi. İşte resmi açıklama...
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, önümüzdeki dönemde başta Hükümet olmak üzere herkesin, uluslararası siyasi ve ekonomik gelişmeleri de dikkate alarak, ülkenin öncelikli gündem maddeleri üzerinde daha fazla odaklanmasını gerekli gördüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin, demokrasinin bütün kurumlarıyla işlediği bir hukuk devleti olduğunu söyledi ve “Bütün kurumlarımız, Anayasadan kaynaklanan görevlerini yerine getirmektedirler” dedi.

Gül açıklamasında şöyle dedi :

”Bu tespitler, son aylarda yaşanmış olan siyasi ve hukuki tartışmalar ve süreçler bakımından da geçerlidir.

Önümüzdeki dönemde, başta Hükümet olmak üzere herkesin, uluslararası siyasi ve ekonomik gelişmeleri de dikkate alarak, ülkenin öncelikli gündem maddeleri üzerinde daha fazla odaklanmasını gerekli görüyorum.

Bu öncelikler arasında, terörle mücadelemizde nihai başarıya ulaşılmasını, ekonomik-siyasi reform süreçlerinin devamını, AB ile tam üyelik müzakerelerinin tamamlanmasını ve dış politikadaki barışçı çabalarımızın sonuç vermesini saymak mümkündür.

Bu amaçla, toplumumuz içindeki iletişimin, güvenin ve uyumun daha da güçlendirilmesi suretiyle, hep birlikte çalışmamız gerektiğini düşünüyorum.

Söz konusu önceliklere yoğunlaşmamızın, ülkemizde istikrar, güven ve refahın pekişmesine, Türkiye'nin uzun vadede de öngörülebilir bir ülke özelliğini korumasına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum."Kaynak:
Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri