Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül: Saldırıyı şiddetle telin ediyorum

09 Temmuz 2008 / 15:19
Cumhurbaşkanı Gül, saldırının arkasındaki zihniyetle sonuna kadar mücadele edileceğini söyledi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkonsolosluğu yakınındaki saldırıyla ilgili olarak, "Bu tür terör faaliyetlerini şiddetle telin ediyorum. Bunları organize eden, arkasında olan zihniyetlerle Türkiye sonuna kadar mücadele edecektir" dedi.
Gül, Çankaya Köşkü'nde, Avrupa Parlamentosu üyesi Cem Özdemir ve Almanya Federal Cumhuriyeti Parlamentosu Birlik 90/Yeşiller Partisi Milletvekili Renate Künast'i kabulü öncesinde, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu önündeki terör saldırısına ilişkin değerlendirmede bulundu.
Gül, şunları söyledi:
"Maalesef bugün İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'na bir terör saldırısı olmuştur ve maalesef 3 polisimiz şehit olmuştur. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum. Başta aileleri olmak üzere tüm polis camiasına ve milletimize sabır diliyorum.
Bu tür terör faaliyetlerini şiddetle telin ediyorum. Bunları organize eden, arkasında olan zihniyetlerle Türkiye sonuna kadar mücadele edecektir, mücadele etmektedir. Terörle hiçbir yere varılamayacağını zaten herkes görmüştür.
Üzüntümüz büyüktür çünkü ortada 3 tane şehidimiz var. Tekrar kendilerine Allah'tan rahmet diliyorum."Büyükanıt: KınıyoruzANKARA (ANKA) - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu önündeki saldırıyla ilgili, “Polisimize yapılan bu hain saldırıyı Türk Silahlı Kuvvetleri olarak nefret ve şiddetle kınıyoruz" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu önündeki saldırıda üç emniyet görevlisinin şehit olması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Büyükanıt mesajında şunları kaydetti:

“9 Temmuz 2008 tarihinde (bugün), İstanbul'da menfur bir saldırı sonucu üç emniyet görevlimizin şehit, iki emniyet görevlimizin yaralı olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Polisimize yapılan bu hain saldırıyı Türk Silahlı Kuvvetleri olarak nefret ve şiddetle kınıyoruz. Şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri adına, saldırıda hayatlarını kaybeden polislerimize Tanrıdan rahmet, kederli aileleri ve Türk Emniyet camiasına başsağlığı, ayrıca yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum."

Başbakan Tayyip Erdoğan ve CHP lideri Deniz Baykal da saldırıyı kınadı. (aa, anka)
Bu haber toplam 716 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri