Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül ve katılımcılar olumlu buldu

21 Ocak 2009 / 15:44
Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen erkler zirvesi ile ilgili açıklama yapıldı.
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, yeni yıl yemeğinde, ''Özellikle ülkemizde demokrasinin derinleşmesinin, hukukun üstünlüğüne ve temel ilkelerine titizlikle bağlı kalınmasının ve uygulamalarda usul yasalarına azami özen gösterilmesinin Türkiye'yi daha da güçlü kılacağı, karşılaşılan sorunların aşılmasını kolaylaştıracağı ve toplumda güven ortamını pekiştireceği hususları üzerinde etraflıca durulmuştur'' denildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

''Sayın Cumhurbaşkanımız, Yasama, Yürütme ve Yargı organlarının başkanlarıyla yemekli bir toplantıda bir araya gelmiştir.

Dışişleri Konutu'ndaki toplantıya; TBMM Başkanı Sayın Köksal Toptan, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Sayın Haşim Kılıç, Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Sayın Mustafa Birden, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Cemil Çiçek, Sayıştay Başkanı Sayın Mehmet Damar, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Sayın Ahmet Akyalçın, Askeri Yargıtay Başkanı Hakim Tuğgeneral Sayın Ahmet Alkış, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Hakim Tuğgeneral Sayın Turgut Arıbal ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Sayın Mustafa İsen katılmıştır.

Toplantıda dünyada ve bölgemizdeki önemli gelişmelerden hareketle ülkemizde Yasama, Yürütme ve Yargıyı ilgilendiren birçok konu samimi bir atmosferde ele alınmış ve karşılıklı görüşler paylaşılmıştır.

Özellikle ülkemizde demokrasinin derinleşmesinin, hukukun üstünlüğüne ve temel ilkelerine titizlikle bağlı kalınmasının ve uygulamalarda usul yasalarına azami özen gösterilmesinin Türkiye'yi daha da güçlü kılacağı, karşılaşılan sorunların aşılmasını kolaylaştıracağı ve toplumda güven ortamını pekiştireceği hususları üzerinde etraflıca durulmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız, katılımcılar tarafından da çok yararlı bulunan bu tür toplantıların düzenli olarak gerçekleştirilmesini öngörmektedir.''
Kaynak:
Bu haber toplam 670 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri