Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülben Ergen'e zor soru!

18.08.2010 00:00
Gülben Ergen Twitter'a 'Ülkemle ilgili darmadağın endişelerimi tüm korkularımı annem daha da coşturdu' diye yazdı

Mehmet Emre Gül, Gülben Ergen'e sordu: "Nedir o endişe ve korkular?"

Gülben Ergen'in önceki gün twitter'ına yazdığı mesaja, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 19 yaşındaki oğlu Mehmet Emre Gül'den yanıt geldi. Tartışmaya ünlü yazar Nazlı Ilıcak da dahil oldu. Akşam'ın haberine göre her şey, Ergen'in twitter'ına "Ülkemle ilgili darmadağın endişelerimi, tüm korkularımı annem daha da coşturdu" diye yazmasıyla başladı. Ünlü yıldızın bu mesajına çok geçmeden Gül'den yanıt geldi. Gül, Ergen'e "Nedir o endişe ve korkular?" diye sordu, ancak ünlü şarkıcı yanıt vermedi. Ardından twitter'da 'Notredamedesion' lakabını kullanan Nazlı Ilıcak da 'Bravo. Doğru soruyu sordun. Kimse karnından konuşmasın. Açık ve net olalım' diye yazarak, Ergen'den yanıt istedi.

Gülben Ergen, yazılanlara tepkisiz kalırken, gazetecilerin kendisini arayıp olayın doğruluğunu öğrenmek istemesi üzerine twitter'ına Emre Gül'le ilgili, "Emre Gül ile bir tanışıklığım yok. Twitter'da olduğunu da yeni öğrendim. Endişelerime kulak verirmiş sağ olsun" diye yazdı.

NAZLI ILICAK DESTEĞİ

Ergen, konuyla ilgili açıklamaları daha sonra yapacağını söylerken, Bodrum'da tatilde olan Nazlı Ilıcak ise, 'Gülben Ergen, düşüncesinin arkasında durarak korkusu ve endişesi neyse açıklasın. Sanatçıların siyasi görüş bildirmesini doğru buluyorum. Gülben Ergen akıllı bir kadındır. Birçok sanatçının da korkuları var. Ortaya bir laf atıp da geri çekilmemesi gerekiyor. Neden korkuyorsa en kısa zamanda izah etsin. Belki düşüncesinde haklıdır. Bunu bilemeyiz. Emre Gül gibi gencecik bir çocuğun bu konuya bu kadar duyarlı yaklaşması ise beni çok mutlu etti' açıklamasında bulundu.

TARTIŞMA BUGÜN DE DEVAM ETTİ

Uzun süre konuyla ilgili suskunluğunu koruyan Gülben Ergen ise kendisini araya gazetecilerden durumu öğrenerek twitter'ına Emre Gül'le ilgili, "Emre Gül ile bir tanışıklığım yok. Twitter'da olduğunu da yeni ögrendim. Endişelerime kulak vermiş sağolsun" diye yazdı. Ergen, konuyla ilgili açıklamaları daha sonra yapacağını söylerken, Bodrum'da tatilde olan Nazlı Ilıcak ise, "Gülben Ergen, düşüncesinin arkasında durarak korkusu ve endişesi neyse açıklasın. Sanatçıların siyasi görüş bildirmesini doğru buluyorum. Gülben Ergen akıllı bir kadındır. Birçok sanatçının da korkuları var. Ortaya bir laf atıp da geri çekilmemesi gerekiyor. Neden korkuyorsa en kısa zamanda izah etsin. Belki düşüncesinde haklıdır. Bunu bilemeyiz. Emre Gül gibi gencecik bir çocuğun bu konuya bu kadar duyarlı yaklaşması ise beni çok mutlu etti" açıklamasında bulundu...

İŞTE BU YÜZDEN ENDİŞELENDİM

Günün ilerleyen saatlerinde sanal ortamda Emre Gül'ün ünlü sanatçıya gönderdiği mesaj sanal alemde büyük tartışma çıkardı.  Bir çok kişi Gül'ün bu mesajını 'hesap sorma, psikolojik baskı' olarak değerlendirirken, bazı kişilerde duyarlılık örneği olarak gösterdi.  Bir mesajın koparttığı gürültüden şaşkına dönen Ergen, uzun süre sessizliğini korudu. Ama son olarak "endişelendim deyince gösterilen tepkiler, neden endiselendigimin kanıtı gibi..." mesajını ekledi.

Bu haber toplam 2756 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri