Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül'den çok sert açıklamalar

04 Ekim 2008 / 16:23
Cumhurbaşkanı Gül olmadığı kadar sertti. Açıklama için farklı bir yol izledi. İnternet sitesinden görüntülü mesaj verdi
Cumhurbaşkanı Gül, Şemdinli'de 15 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “bedeli ne olursa olsun mücadeleye topyekun devam edileceğini” belirterek, “Bu hain saldırı nasıl yapıldı? Araştırılacak ve herkese hesabı sorulacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanlığının internet sitesinden görüntülü olarak yayımlanan açıklamada, Gül, bugün henüz Ramazan Bayramı'nın güzel atmosferinden çıkmadan, sabah acı bir haber alındığını, Hakkari'de sınırları bekleyen 15 askerin hain bir saldırıda kaybedildiğini söyledi.

BEDELİ NE OLURSA OLSUN

Terör örgütünün saldırısı karşısında hayatını kaybeden bütün askerleri rahmetle andığını belirten Gül, yaralananlara acil şifa, ailelerine, TSK'ya ve bütün Türk milletine başsağlığı diledi. Gül, şunları kaydetti:

HESABI SORULACAK

“Acıları şüphesiz ki gönlümüzdedir ve unutmayacağız. Şunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Terörle mücadele kısa süreli değil, uzun süreli bir iştir. Dünyanın her tarafında da bu böyle olmuştur. Türkiye de terörle mücadelede uzun süredir büyük bir savaş içerisindedir. Özellikle son 1 yıl içerisinde sınır ötesi operasyonlarda TSK'nin elde ettiği başarılar terör örgütünü gerçekten demoralize etmiştir ve çok zayıflatmıştır.

KİMLER YATAKLIK ETTİ?

Sözüm ona terör örgütü ayakta olduğunu göstermek için bu saldırıyı yapmıştır. Bir kez daha şunu söylemek istiyorum; bedeli ne olursa olsun sonuna kadar bu mücadeleye topyekun devam edilecektir. Sadece Silahlı Kuvvetlerimiz, emniyet teşkilatımız değil, devletimizin ve milletimizin bütün varlığı ile bu mücadele sürdürülecektir. Şunu da ifade etmek isterim; bu son hain saldırı nasıl yapıldı? Bu sonuna kadar takip edilmektedir. Buna kimler yataklık etti, böyle bir saldırıya kimler kolaylık sağladı? Bunlar da sonuna kadar araştırılacak, takip edilecek ve herkese bunun hesabı sorulacaktır. Bundan Türk milletinin emin olmasını özellikle rica ediyorum.

Tekrar şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyorum, ailelerin ve bütün Türk milletinin acısını paylaşıyorum.”

FRANSA ZİYARETİ İPTAL

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 15 askerin şehit olması nedeniyle Fransa'ya yapacağı geziyi iptal etti. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

''Sayın Cumhurbaşkanımız, Hakkari ili Şemdinli ilçesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'nü hedef alan ve çok sayıda askerimizin şehit olmasına yol açan hain terör saldırısı nedeniyle, 6 Ekim tarihinde katılmayı planladıkları Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IFRI) tarafından düzenlenecek Dünya Siyaseti Konferansı'na ilişkin programlarını iptal etmişlerdir.''

Kaynak:
Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri