Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül'den Milli Takım hassasiyeti

12 Haziran 2008 / 16:50
Cumhurbaşkanı Gül basın mensuplarının dün gece oynanan ve Türkiye'nin 2-1'lik galibiyetiyle sonuçlanan İsviçre maçına ilişkin sorularını yanıtladı. Gül, Terim'i niye aramadı?
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, milli takımın İsviçre galibiyeti konusunda ''Çok tebrik ederim. Büyük bir heyecan oldu. Türkiye'nin de böyle bir şeye ihtiyacı vardı. İnanıyorum arkasını da getirecekler'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, Hırvatistan ziyaretinin ikinci gününde geldiği Dubrovnik'te ilk olarak ''eski şehir'' olarak anılan kale içini gezdi. Kalenin ''Ploçe'' kapısından kaleye giren Cumhurbaşkanı Gül, yürüyerek belediye binasına geldi. Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül burada Dubrovnik Belediye Başkanı Dubravka Suica tarafından kapıda karşılandı.

Suica ve Dubrovnik Valisi Mira Buconic ile görüşen Gül, daha sonra yürüyerek onuruna verilen öğle yemeğine geçti.

Yürüyüşleri sırasında Belediye Başkanı Suica'dan tarihi kentle ilgili bilgi alan Gül çifti, kendilerine sevgi gösteren turistleri de el sallayarak selamladı.

Cumhurbaşkanı Gül, öğle yemeği için geldiği Nautika restoranında basın mensuplarının dün gece oynanan ve Türkiye'nin 2-1'lik galibiyetiyle sonuçlanan Türkiye-İsviçre maçına ilişkin sorularını yanıtladı.

Türk Milli Takımının şampiyonaya yenilgiyle başladığını hatırlatan Gül, ''İyi başlamadık ama - ilk maçı kastediyorum - dün gayet iyiydi. O yağmurda, o çamurda, o şartlar altında herkes elinden gelen her şeyi yaptı. Çok tebrik ederim. Büyük bir heyecan oldu. Türkiye'nin de böyle bir şeye ihtiyacı vardı. İnanıyorum arkasını da getirecekler'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Çok sevinmişsiniz golden sonra, fotoğraflarınızdan gördük'' sözleri üzerine Cumhurbaşkanı Gül, ''Tabii ki sevineceğim, muhakkak ki herkesin sevincini de yansıtmam gerekir. Sevinmeyen var mı? Buna herkes çok sevindi. Sadece Türkiye'de değil, her yerde çok büyük bir sevinç oldu. İnşallah arkası da gelir'' diye konuştu.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine de Cumhurbaşkanı Gül, tebriklerini yazılı olarak ilettiğini, milli takımın büyük bir konsantrasyon içinde olduğunu, bu yüzden onları meşgul etmek istemediğini ifade etti.

Milli takımın yarı finallere çıkması durumunda maça gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine de Cumhurbaşkanı Gül, ''Giderim tabii, çok kişi gider. Onlar o noktaya gelsinler de'' dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, başta Fatih Terim ve gol atan futbolcular olmak üzere emeği geçen herkesi kutladı.
AA
Kaynak:
Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri