Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülen'e ilk destek Arınç'tan

05.06.2010 17:23
Gazze ve insanlık için hayatlarını feda etmekten kaçınmayan Yardım gönüllerini eleştiren Gülen Hocaya ilk destek Arınç'tan...

 Gülen Hocanın Siyonist İsrail'in kanlı baskınını değerlendirirken, İHH'nın İsrail'den izin almamasını eleştirip ve "İsrail'in onayı olmadan hareket etmek, otoriteye başkaldırıdır" sözlerine çok sayıda yazar, kanaat önderi ve aktivistlerin yanı sıra Bakan Ertuğrul Günay tepki gösterirken, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gülen'Hoca'ya "Hocaefendi her zaman olduğu gibi doğruyu söylüyor" sözleri ile destek verdi.

8. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın ödül töreninde konuşan Arınç, Fethullah Gülen'İn Gazze filosuna yapılan İsrail saldırısı ile ilgili sözlerine de değinerek, "Bu olay karşısında Hocaefendi'nin bir konuşmasının ne anlama geldiğini bana soruyorlar. Hocaefendi her zaman olduğu gibi doğruyu söylüyor. Her şart altında, her şeye rağmen müspet hareket etmeliyiz. Bunun için ne gerekiyorsa yapmalıyız." dedi.

11 yıldır Gülen'e sayısız hakaretler edenlerin şimdi kendisini referans olarak gösterdiğini öne süren Arınç, 'Onlar şimdi karşılamak için çiçeklerini de hazırlasınlar' şeklinde konuştu. Arınç'ın bu sözleri ise Gülen'in yakın zamanda Türkiye'ye döneceği yönünde değerlendirildi.

“Hocaefendi her zaman olduğu gibi doğruyu söylüyor”

İşte Arınç'ın sözleri: "Müsbet hareket eden kazanır. Bu gemi yolcularıyla birlikte müspet hareket etti. Silah kullanmadı. Rotasını çevirdi. İçine insan ve insani yardım koydu. Gönlünde insan sevgisi vardı ama zorbalıkla karşılaştı. Ne yapabilirdik, ne yapılması lazımdı bunlar ayrı. Ortadaki hadisede zulme uğrayanlar ve onlara zulmeden zalimler var. Kazanan bu haksız düşünceye karşı insani düşünceyle yardım götürenlerdir, kaybeden zorbalar ve zalimlerdir. Bu olay karşısında Hocaefendi'nin bir konuşmasının ne anlama geldiğini bana soruyorlar. Hocaefendi her zaman olduğu gibi doğruyu söylüyor. Her şart altında, her şeye rağmen müspet hareket etmeliyiz. Bunun için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Zulme uğrayabiliriz ama zalim olmayacağız. Hiç bir zaman zulmetmeyeceğiz, haksızlıklara karşı da metanetle duracağız. Müspet hareket budur. Bu hareketi takip eden herkes Türkiye'de de dünyada da kazanmıştır. Adına enstitüler açılan, bu öğreti için parlamentolarını üniversitelerini tahsis eden dünyada yüzlerce ülke var. Ne diyor bu insan? İnsanlara ne söylemek istiyor? Hangi metodu takip ediyor? Açıyorlar, bakıyorlar, inceliyorlar altından barış ve müspet hareket çıkıyor. Bütün dünyanın takip ettiği bu sistemi biz de takip edeceğiz. Sonuna kadar müspet hareket. Bunun takipçisi olacağız ki insanlar bizim iyi niyetimize güvensinler. Bizim ortaya koyduğumuz davayı samimi olarak kabul etsinler."

GÜLEN DÖNÜYOR MU?

Arınç sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Kendi hayatımdan bir örnekle bırakmak istiyorum. Hocaefendi 12 seneden beri Türkiye'nin dışında. Haksız bir şekilde ülkesinden hicrete mecbur edildi. Hakkında yapılmadık iftira kalmadı. Medyası, siyasileri, çıkar odakları, Türkiye'nin karışmasında fayda ve menfaat umanlar, Hocaefendi'yi hep kötülediler, yanlışı olduğunu söylediler. O da hüzünlü gurbeti tercih etti. Hocaefendi hakkında onlarca beraat kararı var, Türkiye'ye girmesine engel yok. Gelebilir, hayatının bundan sonraki kısmını Türkiye'de geçirebilir. O şunu yapıyor: 'Benim Türkiye'ye girmeme engel yok. Elimi kolumu sallaya sallaya gelebilirim. Birileri benim gelmemle Türkiye'yi karıştırmak isteyebilir. Türkiye'ye zarar verebilir. Ben müspet hareket ediyorum. Türkiye'nin karışmasındansa insanların yalana yanlışa sapmasındansa, insanların iftiralarla tekrar birilerini kötülemesindense çok sevdiğim vatanımdan uzakta kalmayı tercih ediyorum. Müspet harekete ittihaz ediyorum. Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü istiyorum' diyor. Bu okullara nasıl şüphe ile bakıldıysa, nasıl ajanlar konulduysa, kadınlardan istifade yolunu seçtiler. Sonunda bunlar güzel insanlar, bunlar doğru insanlar, bunlar sözünün eri insanlar, bunlardan zarar gelmez, bunlar ancak ülkemize yarar sağlar diye düşünülmüş ise Hocaefendi'de yarın uçağa binip Türkiye'ye geldiğinde onu havalimanında çiçeklerle karşılayacak olanlar, hakkında binbir türlü iftira yapanlar olacak. Türkiye bu noktaya gelmiştir emin olunuz. Ağızlarını her açtıklarında Hocaefendi'ye iftira yağdıranlar şimdi kendilerine destek bulmak için O'nu kendilerine referans göstermeye başladılar. Çiçeklerini de hazırlamaya başlasınlar artık. Bu Türkiye'nin bu müspet hareketi savunan insanlarının da başarısı olacaktır."

 

 

 

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 2148 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri