Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güler: "Eylem İntihar Saldırısı"

11 Temmuz 2008 / 15:53
Vali Güler, "ABD Başkonsolosluğu'na yapılan saldırının intihar saldırısı olduğu kesinleşti" dedi. Güler olayla ilgili 10 kişinin gözaltında bulunduğunu söyledi.


İstanbul Valisi Muammer Güler, "ABD Başkonsolosluğu'na yapılan saldırının intihar saldırısı olduğu kesinleşti" dedi. Vali Güler olayla ilgili 10 kişinin gözaltında bulunduğunu söyledi. Alınan ifadeler doğrultusunda yeni gözaltıların olabilceğine dikkat çekti.


BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu valiliğe gelerek geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. İstanbul Valisi Muammer Güler ile görüşen Yazıcıoğlu bir süre basına kapalı olarak görüştü. Toplantı sonrası Vali Güler basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Güler, "Olayın intihar saldırısı olduğu kesinleşti. Saldırı ile ilgili yurtdışı bağlantıları detaylı bir şekilde araştırılıyor. Şu an hangi örgütün yaptığı konusunda kesin bir bilgi yok. Soruşturma kapsamında 1'i İstanbul dışından olmak üzere 10 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin ifadeleri alınıyor. İfadeler doğrultusunda yeni gözaltılar olabilir.Olayda kullanılan araç bulundu. Olayın ardından kaçan dördüncü kişi deyakalandı." şeklinde konuştu.
Basında yer alan "Bomba yüklü bir aracın olduğu" yönündeki haberleri ise Vali Güler yalanladı. Güler ayrıca yeni bir saldırıda bulunmak üzere başka bir timin olduğu haberlerinin de gerçek dışı olduğunu vurguladı.
Vali Güler şehit polislerin aileleri için Emniyet teşkilatının yardım kampanyası başlattığını açıkladı.

Kaynak:
Bu haber toplam 798 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri