Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güler Kömürcü'den şok açıklama

24 Ekim 2008 / 09:56
Ergenekon'un tutuksuz sanıklarından biri olan Kömürcü, Serdar Turgut'la olan konuşmasını ilk kez açıkladı. Bu açıklama olay yaratır;
Gazeteci Güler Kömürcü Akşam Gazetesi'nden niye atıldığını açıkladı. Gazetenin yayın yönetmeni Serdar Turgut'un kendisine "sen pis bir faşistsin!" dediğini söyledi.

32. Gün Programı'nda Mehmet Ali Birand'ın konukları Ergenekon Davası sanıklarının yakınlarıydı. Kendi de sanık olan Güler Kömürcü, programa tutuklu sanık Zekeriya Öztürk'ün eşi olma sıfatıyla katılmıştı.

SUÇ UNSURU BULUNMADI

Söz sırası kendine geldiğinde heyecanı ve siniri konuşmasına yansıyordu.

"Evimden alınan her şey 3 ay sonra suç unsuru bulunmadığı için bana iade edildi. Beni tamamen telefon görüşmelerin nedeniyle suçluyorlar. Hukuk bir sınav verecek? Telefonla konuşmak ne kadar yasal göreceğiz" dedi.

SEN PİS BİR FAŞİSTSİN

Akşam Gazetesi'nden neden çıkarıldığını ise şöyle anlattı:

"Zekeriya Öztürk'le evlenme kararı aldığımda bunu Serdar Turgut'a söyledim. O da 'Nasıl yani? Ergenekon'dan hapse düşmüş bir adamla mı?' diye sordu. Ben de Hürriyet Gazetesi'nin yıllarca eşi hapiste olan bayan gazetecisine sahip çıktığını hatırlattım. Serdar Turgut bana 'Ona tabii ki sahip çıkarlar. O solcuydu. Sen pis bir ülkücü, pis bir faşistsin!' dedi. Ben yurtseverim ve kendimle gurur duyuyorum."

SAVCILIĞA DAVA AÇTIM

Bu konuşmayı ilk kez açıkladığını söyleyen Kömürcü  özel konuşmalarının yayınlanmasıyla ilgili de çok dertliydi: " Savcı bizim özel konuşmalarımızı yayınlanarak magazin malzemesi yaptı.  Ama 12-13 gazeteye ve savcılığa dava açtım"

Kaynak:
Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri