Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güler Zere Affedildi

06.11.2009 16:55
Cumhurbaşkanı Gül, aralarında hükümlü Güler Zere'nin de bulunduğu 4 kişinin kalan cezalarını kaldırdı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül'ün, dosyaları Adalet Bakanlığınca gönderilen Nurettin Ateş'in felçli olduğunun, Şirin Aydın'ın vücudunun sol tarafını kullanamadığı ve ihtiyaçlarını tek başına karşılayamadığının, Fehmi Akar'ın istemsiz hareketler yaptığının ve desteksiz ayakta duramadığının, Güler Zere'nin ise kanser olduğunun hastaneler ve Adli Tıp Kurumu 3. Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından tespit edilmesini ve bu kurumlarca düzenlenen raporlarda belirtilen ayrıntılı tıbbi bulguları dikkate alarak, ''sürekli hastalık'' sebebiyle kalan cezalarını kaldırdığı bildirildi.

GÜLER ZERE KİMDİR? Tunceli'de 3 asker ile bir bekçinin şehit edilmesi ve 9 vatandaşın öldürülmesi eylemlerine karıştığı tespit edilen DHKP-C üyesi Güler Zere, 1995 yılında Tunceli'de yakalandı. Malatya 2 Nolu DGM'de yargılandı ve müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda cezasını çekerken ağız kanseri teşhisi konuldu. Tedavi için Çukurova Ünivertiseti Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisi bu hastanede sürüyor.

Zere’nin Babası ise, Cumhurbaşkanı Gül’e teşekkür etti. Baba, “Af kararına çok sevindik. Keşke daha erken serbest bırakılsaydı. Biz de tedavisi ile daha yakından ilgilenirdik. Ancak sonuçta Sayın Gül, hepimizi çok memnun eden bir karara imza atmıştır. Varolsun” diye konuştu

Bu haber toplam 1576 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri