Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gülgül: 'Kur'an-ı Kerim okuyarak rahatlıyorum'

31.08.2010 16:13
Sakarya'da yaşayan Nezire Gülgül (74) her gün 4 ayrı mukabele okuyor. Kur'an-ı Kerim'i kendi imkanı ile öğrenen ve daha sonra ezberleyerek hafız olan Gülgül, hayatta bütün sıkıntıları Kur'an okuyarak aştığını anlatıyor.

Kur'an-ı Kerim'i okumayı çok sevdiğini, 5-6 yaşında Kur'an-ı Kerim'i öğrendiğini ifade eden Nezire Gülgül, "Okuma yazma öğrenmeden Kur'an-ı Kerim öğrendim. Allah rahmet eylesin ailemde bana bu konuda destek oldu. Kur'an-ı Kerim'i çok küçük yaşlarda öğrendim. O zamanlar köy hocası ders veriyordu. Çocukken en büyük arzum Kur'an-ı Kerim'i okuyabilmekti. Bu arzum gerçekleşti." diyor.

Daha sonra kendi imkanları ile Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek hafız olduğunu ifade eden Gülgül, duygularını şöyle dile getiriyor: "Hafızlığı da çok istiyordum ve Allah bana nasip etti. Daha genç bir kızken Kur'an-ı Kerim'i ezberleyerek hafız oldum. Bu benim dünyadaki en büyük mutluluğum. Unutmamak için de sürekli tekrar ediyorum. Bu bakımdan mukabeleyi okumayı da çok seviyorum. Bu Ramazan ayında ikisi Dernekkırı prefabrike konutları, ikisi de Adapazarı'nda olmak üzere her gün 4 ayrı mukabele okuyorum. Allah'a şükrümü bir yönüyle böyle ifade ediyorum. Kur'an-ı Kerim okumak bana büyük haz ve mutluluk veriyor. Mukabele okurken kesinlikle yorulmuyorum ve hep okuyasım geliyor."

EŞİNİ DEPREMDE KAYBETTİ KANSER HASTASI OĞLUNA BAKIYOR

Hayattaki tüm zorluklar ve sıkıntıları Kur'an-ı Kerim okuyarak aştığını vurgulayan Gülgül, depremden sonra eşini kaybettiğini ve kanser olan oğluna kendisinin baktığını anlatıyor. Gülgül, "Eşim depremden sonra kalp rahatsızlığı sebebiyle hayatını kaybetti. Kanser olan 27 yaşındaki bir oğlumla yaşıyorum ve ona ben bakıyorum. En sıkıntılı zamanlarımda Kur'an-ı Kerim okuyarak rahatlıyorum. Evimin ihtiyaçlarını eşimden kalan cüzi bir Bağ-Kur maaşı ile yaptığım el işlerini satarak karşılıyorum. Allah'a çok şükrediyorum." diye konuşuyor.

 

Moralhaber.net

Bu haber toplam 1246 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri