Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül;Gül'le Karşılandı

24 Ekim 2008 / 17:11
Cumhurbaşkanı Gül, Samsun'da sevgi gösterisiyle karşılandı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir dizi ziyaret ve açılışlarda bulunmak üzere Samsun'a geldi. Vatandaşlar, Gül'e havaalanından şehir merkezine gelirken, ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrunnisa Gül ile birlikte Samsun'a geldi. 'ANA' uçağı ile Samsun'a gelen Gül ve eşini Samsun Çarşamba Havaalanı'nda Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, eşi Ayşe Güzeloğlu, Garnizon Komutanı Tuğg. Mehmet Ali Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, AK Parti Samsun Milletverilleri Ahmet Yeni, Binnur Şahinoğlu, Mustafa Demir, Suat Kılıç ve çok sayıda protokol üyesi karşıladı.

Gül, havalanından Samsun Valiliği'ne giderken güzergah boyunca vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılandı. Valilikteki ziyarette Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Gül'e Atatürk'ün at üzerinde şaha kalkan cam heykelini takdim etti.

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Atatürk'ün Samsun'a çıktığı yer olan tarihi Tütün İskelesi'ndeki (İlkadım İskelesi) Atatürk ve silah arkadaşlarının rölyeflerinin bulunduğu protokol yolunda gezi ve incelemede bulundu. Protokol yolunda vatandaşlarca coşkuyla karşılanan Gül, kendilerini selamlamanın yanında zaman zaman da sohbet etti.

Bandırma Vapuru Müzesini de gezen Gül, Garnizon Komutanlığı ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı ziyaret etti. Gül, daha sonra Atakum İlçesi Mimar Sinan Camii'nde Cuma namazı kıldı. Gül, diğer ziyaretlerde olduğu gibi burada da cami çıkışında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Cumhurbaşkanı Gül öğleden sonra OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan'ı makamında ziyaret edip, OMÜ akademik yıl açılış törenine katılacak. Gül, Samsun gezisinin son programında Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın vergi rekortmenleri ödül törenine katıldıktan sonra Samsun'dan ayrılacak.
Bu haber toplam 3550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri