Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güllüoğlu 100 işçi alacak

18.03.2009 13:23
Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, krizde işçi çıkarmadıklarını, şu anda 960 kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, bu yıl açacakları 2 mağazaya da 50 ila 100 arasında yeni işçi almayı planladıklarını bildirdi. ..
Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, krizde işçi çıkarmadıklarını, şu anda 960 kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, bu yıl açacakları 2 mağazaya da 50 ila 100 arasında yeni işçi almayı planladıklarını bildirdi.

Yeni ürünlerinin tanıtım toplantısında konuşan Güllü, 2009 yılında iki yeni mağaza açarak müşterilerini ağırlamaya başlayacaklarını belirtti.

''2008 yılında toplam 8 mağaza açtık. Toplamda 33 şubeye ulaştık, 2009 yılında da bu artışı devam ettirmeyi hedefliyoruz'' diyen Güllü, krize rağmen ciro kaybı yaşamadıklarını, krizi yeni pazarlar ve yeni ürünlerle aşmaya çalıştıklarını, 22 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydetti.

Güllü, krizden etkilendiklerini dile getirerek, ''Krizde işçi çıkarmadık, şu anda 960 kişiye istihdam sağlıyoruz ve 2009 yılında açacağımız 2 mağazaya 50 ila 100 arasında yeni işçiler almayı planlıyoruz'' diye konuştu.

YENİ ÜRÜNLER

Yeni ürünleri hakkında bilgi veren Faruk Güllü, herkesin favorisi fındık kremasının lezzetini vitamin deposu tahin ile bir araya getirdiklerini, Türkiye'de ilk kez üretilen tahinli fındık kreması ''Lalinella'nın'', özellikle kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olacağını söyledi.

Güllü, ''Milon'' ve diyabetik ürünlerinin de seçici müşterilerin ilgisini çekeceğini kaydetti.

Türk mutfağında geçmişten bu yana tahinin ve tahin helvasının önemine dikkati çeken Güllü, ''Günümüzde kahvaltı kültürünün zayıflaması çocuklarımızın gelişimini de olumsuz etkiliyor. Çocukların çok sevdiği fındık kremasını, geleneksel lezzetimiz tahin ile buluşturduk. 'Lalinella' sayesinde çocuklar, fındık kremasını artık besin değeri daha yüksek bir şekilde tüketecek'' dedi.

Güllüoğlu'nun birinci sınıf susamlardan ürettiği Lalin tahininin, artık çok daha farklı bir şekilde sofralarda yer alacağını dile getiren Güllü, Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdikleri Lalinella tahinli fındık kremasının, trans yağ içermediğini, içindeki yüzde 34 oranındaki tahin sayesinde sağlıklı beslenmeye faydasının olacağını vurguladı.

Türkiye'de ilk kez özel krema dolgulu ezmelerinin Güllüoğlu'nun ustaları tarafından üretildiğini belirten Güllü, hiçbir katkı maddesi bulunmayan ''Milon'' ezmelerinin, özel krema dolgularıyla hazırlanan çikolata kaplı Antep fıstıklı ve bademli çeşitleriyle müşterilerin beğenisine sunulduğunu bildirdi.

DİYABET HASTALARINA YÖNELİK ÜRÜNLER

Faruk Güllü, Türkiye'de sayıları gittikçe artan diyabet (şeker) hastalarına yönelik özel ürünler de geliştirdiklerini anlatarak, ''Sizler için şekersiz ama tatlı bir dünya'' sloganıyla yola çıktıklarını ifade etti.

Güllü, ''Lalin markasıyla reçel, helva ve lokum üretiyoruz, diyabet hastalarını da unutmadık. Lalin'in diyabetik helva-reçel-lokum serisinde doğal özelliğini bozmamak amacıyla elma, erik, kiraz ve üzüm gibi taneli ve tanesiz birçok meyvede ve sebzelerde doğal olarak bulunan ve bu ürünlerden ayrıştırılan tamamen doğal tatlandırıcılar kullanıldı'' diye konuştu.
Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri