Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül'ü bizzat davet edecekler

16 Temmuz 2008 / 13:17
Hacı Bektaş Veli törenlerinde bu yıl farklı bir hava esecek. Cumhurbaşkanı Gül'e davet gidiyor, Başbakan ise "bizzat" davet edilecek.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 16-18 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri'ne davet edilecek.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu ve Hacıbektaş Kaymakamı Mustafa Eldivan, saat 16.45'te Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Çankaya Köşkü'nde kabul edilecek.

Ziyarete ilişkin ANKA'ya açıklama yapan Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Cumhurbaşkanı Gül'ü, Hacıbektaş törenlerine davet edeceklerini söyledi. Selmanpakoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm siyasi partilerin genel başkanlarına da davetiyelerin gönderildiğini belirtirken, Başbakan Erdoğan'ı da ayrıca ziyaret edeceklerini ifade etti.

Selmanpakoğlu, “Bütün vatandaşlarımızı törenlere bekliyoruz” dedi. 45'nci Ulusal 19'ncu Uluslar arası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri 16-18 tarihleri arasında Hacıbektaş ilçesinde yapılacak.
Kaynak:
Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri