Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül'ün bilinmeyen tiryakiliği nedir?

15.10.2010 15:06
Yenişafak Gazetesi’nin tecrübeli başbakanlık muhabiri Erhan SEVEN yıllardır Ankara’da bir çok başarılı habere imza attı. Ancak Erhan Seven’in gazetelere ve medyaya yansımayan bir çok ilginç, önemli haberi ve izlenimleri bulunuyor.

İsmail AKSOY'un Haberi...

Erhan Seven yıllardır arşivlediği ve basına yansımayan haberlerini bir kitapta topladı. SEVEN’in Nesil Yayınları’ndan yeni çıkan ‘0002 PLAKALI GÜNLER’ kitabında Türkiye’ye hükmeden bir çok liderin ilginç hikayesi yer alıyor. Kitapta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz, Rahşan Ecevit ve daha bir çok liderin ve ünlü isimlerin bugüne kadar hiç duyulmamış ve dile getirilmemiş özelliklerini bulabileceksiniz. İşte bu kitapta yer alan ilginç konulardan bir tanesi…

ABDULLAH GÜL TAM BİR ARMUT SUYU TİRYAKİSİ OLDU

CUMHURBAŞKANLIĞI görevini de yapan Abdullah Gül kısa bir dönem başbakanlık tecrübesi yaşadı. Kasım 2002 ile Mart 2003 yılları arasında. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yasaklı olması nedeniyle seçimlere girememesi sonucu, seçim sonrasında birinci parti olan AK Parti’de hükümet kurma görevi Abdullah Gül’e verilmişti. Kurulan 58. hükümetin de Başbakanı olarak görev yapmıştı.

Başbakan Gül, işe hızlı başlamış, Başbakanlık önünde sürekli yapılan eylemler nedeniyle vatandaşlara kapalı olan yolun halka açılmasını sağlamış, emeklilere müjdeli haberler vererek ‘merhaba’ demişti.

Vatandaşla kucaklaşmaya çalışan yeni Başbakan ile röportaj yapmak da her gazete için ayrıcalık olacaktı kuşkusuz. Bunun için girişimlerde bulunduk ve sonunda Şükrü Küçükşahin ile birlikte yeni Başbakan olan Abdullah Gül’den randevuyu koparttık. Kendisiyle görüşmek üzere Başbakanlık Merkez Binası’ndaki makam katına çıktık ve özel kalemde beklemeye başladık. Özel Kalem Müdürü Hüseyin Avni Karslıoğlu, Batum’daki görevini Başbakan Gül’ün çağrısı üzerine bırakmış ve apar topar Ankara’ya gelerek göreve başlamıştı. Biz aslında tam saatinde gelmiş olsak da Başbakan Gül’ün telefon görüşmeleri ve daha önceki randevularının sarkması nedeniyle özel kalem odasında beklemeyi sürdürürken Karslıoğlu, bize ne içmek istediğimiz sordu.

Aslında Şükrü Küçükşahin de, ben de çay veya kahve türü içecekleri kafamızdan geçirirken Karslıoğlu, ‘Durun ben size armut suyu ikram edeyim’ dedi. Biz de birbirimizin yüzüne bakarak, bugüne kadar içecek olarak hiç duymadığımız armut suyunun ne olduğunu merak ettik.
 

ABDULLAH GÜL, ECEVİT’TEN GÖREVİ DEVRALDI.

Karslıoğlu’nun talimatı üzerine armut suyu geldi. Tattık ve çok hoş bir tadı olduğunu fark ettik. Karslıoğlu, bu içeceği Batum’da keşfetmiş, orada çok sık tüketiliyormuş. Başbakan Gül’e tavsiye etmiş, sonra da ikram etmiş. Gül de çok beğenince artık Başbakanlık makam odasındaki bir numaralı içecek armut suyu haline gelmiş. Yani anlayacağınız Başbakan Abdullah Gül tam bir armutsuyu tiryakisi olmuş. Aslında içecek Batum’dan geldiği ve çok da fazla ellerinde bulunmadığı için Karslıoğlu, Başbakandan başkasına ikram etmiyordu ama itibarlı gördüğü kişilere armut suyunu tattırıyordu. Biz de Başbakan Gül’ün ilk demeç vereceği gazetecilerden birkaçı olarak Karslıoğlu’nun gözünde itibarlı yerimizi aldık, hem armut suyumuzu içtik, hem de ertesi gün gazetemizde Abdullah Gül’ün tiryakisi olduğu favori içeceği de okurlarımıza duyurmuş olduk. Bekleyişimizden sonra röportaj için makam odasına geçtiğimizde Gül ile hem keyifli bir röportaj yaptık, hem de armut suyunu da karşılıklı olarak keyifle içtik.

Başbakanlık Muhabiri Erhan Sevenin ‘0002 Plakalı günler’ kitabı yukarıda okumuş olduğunuz bilgilerle sınırlı değil. Bu kitapta daha bir çok ilginç konu, kitabın satırları arasında kendine yer buluyor. Bu kitaba sahip olmak için  0212  444 24 14’ü arayabilir, detaylı bilgiyi www.4442414.com adresinden öğrenebilirsiniz…

www.moralhaber.net

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri