Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Gümüş" Arabistan'ı karıştırdı

07 Ağustos 2008 / 13:26
Gümüş dizisi Arapları baştan çıkardı. Yetkililer paniğe kapıldı. Suudi Arabistan'ın Taif kentinde bakın neler oldu?
Suudi Arabistan Ticaret Bakanlığı, ülkenin önemli şehirlerden olan Taif'te, uydu kanalından yayımlanan Türk dizilerindeki oyuncuların resimlerinin basılı olduğu tişört ve bluzları mağazalardan toplattı.

GELENEK VE İSLAMİ DEĞERLERE AYKIRI İDDİASI

Suudi Arabistan'da yayımlanan Okaz gazetesinin bugün verdiği habere göre, şehirde bulunan mağazalara baskın yapan Ticaret Bakanlığı görevlileri, etik, gelenek ve İslami değerlere aykırı olduğu gerekçesiyle tişört ve bluzların satışlarını yasaklayarak bu ürünleri toplattı.

BLUZLAR TOPLATILDI

Haberde, toplatılan ürünler arasında, Arap ülkelerinde büyük bir izleyici kitlesine kavuşan "Gümüş" dizisinin karakterlerinin resimlerinin basılı olduğu tişört ve bluzların da bulunduğu belirtildi.

Ticaret Bakanlığı'nın, dükkanlarda bu tür ürünlerin satışına devam edilirse kapatılacakları uyarısında bulunduğu da belirtiliyor.

GÜNDE 4 MİLYON KİŞİ EKRAN BAŞINDA

Türkiye'de televizyonlarda geçen sezonlarda yayımlanan "Gümüş" ve "Ihlamurlar Altında" dizileri, merkezi Dubai'de bulunan MBC kanalında yayımlanıyor. Bütün Ortadoğu ülkelerinde yayımlandığı saatlerde büyük ilgi gören dizilerin, sadece Suudi Arabistan'da günde 3,5-4 milyona yakın kişi tarafından izlendiği belirtiliyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 7250 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri