Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

3 terörist ölü olarak ele geçirildi.

17.06.2010 21:59
Gümüşhane ve Erzincan emniyetinin istihabarat çalışması sonrası Gümüşhane'nin Kelkit ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.

 

Gümüşhane ve Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı istihbari çalışmalar neticesinde Gümüşhane'nin Kelkit ilçesi kırsalında güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, bölgede arama tarama faaliyetlerini sürdüren jandarma ekipleri ile PKK terör örgütü mensupları arasında saat 20.15 sıralarında Erzincan'a 22 kilometre uzaklıkta bulunan Kelkit kırsalında sıcak temas sağlandı. Güvenlik kuvvetlerinin dur ihtarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada 3 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi.

Bölgede takibini sürdüren jandarma ekipleri kaçması muhtemel olan teröristlerin yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, yer yer kaçan teröristlerle sıcak temas sağlandığı öğrenildi.

Bölgede geniş çaplı operasyon sürüyor.

Bu haber toplam 17668 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri