Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gündemi sarsacak şok iddialar

15.04.2010 19:23
Kafes Eylem Planı'nın delil klasörlerinden de Millete Komplo Planı'nın altında imzası olan Dursun Çiçek çıktı.

Delil klasörlerinde yer alan bir ihbar mektubunda Çiçek ve Karargah'a kadar sızan cunta ekibiyle ilgili öyle iddialar var ki, gündemi sarsacak nitelikte... İşte ihanet belgesi ile milletin tüylerini diken diken eden Dursun Çiçek'le ilgili vahim iddialar...

"İHBARCI ÇİÇEK'İ ANLATIYOR"

"Size Dursun Çiçek isimli cuntacı şahıs hakkında bilgi vermek istiyorum." Millete Komplo Planı'nın altında ıslak imzası bulunan Kurmay Albay Dursun Çiçek'le ilgili kan donduran ihbar mektubu böyle başlıyor.

"SİVİLLERE ATEŞ AÇIN TALİMATI VERDİ"

Mektupta, Çiçek'in 1994-95 yılları arasında Şırnak'ta Tabur Komutanlığı yaptığı sırada sivillerin üzerine ateş edilmesi emri verdiği iddia ediliyor.

İHBAR MEKTUBU:

"KOMUTANLIĞI DÖNEMİNDE EMRİNDE ÇALIŞAN EMEKLİ DENİZ PİYADE ALBAY ABDÜLKADİR SEVİM'LE BİRLİKTE KATILDIKLARI BİR OPERASYON SIRASINDA SİVİLLERİN ÜZERİNE ATEŞ AÇMA EMRİ VERİYOR. AÇILAN ATEŞ SONUCU BİR SİVİL VATANDAŞ ÖLÜYOR. BU OLAYDAN SONRA SORUŞTURMA AÇILDI. DURSUN ALBAY... SORUMLULUĞU SEVİM'İN ÜZERİNE ATTI. SEVİM, ÇİÇEK'İ KENDİSİNİ SATMAKLA SUÇLADI."

Kafes İddianamesi delil klasörlerine giren mektupta Çiçek'in bağlantıları hakkında da geniş kapsamlı iddialar var. Kamuoyunun yakından tanığı Levent Ersöz ve Cemal Temizöz iddia edilen o bağlantılardan sadece ikisi. Mektupta 15 yıldır tanıştıkları anlatılıyor. İhbarcı Dursun Çiçek ve Ergenekon sanığı Levent Göktaş'ın da hem sınıf arkadaşı hem de hemşehri olduğunu söylüyor.

"PKK'LILARA ÇÜRÜK RAPORU VERİYOR"

Çiçek hakkında en ağır suçlamalar ise PKK hakkında. "Ben de TSK mensubuyum" diyen ihbarcı, Dursun Çiçek'in terör örgütü üyelerine çürük raporu aldığını iddia ediyor, örnekler de veriyor.

İHBAR MEKTUBU:

"PKK MENSUBU OLAN DENİZ KURMAY KIDEMLİ ALBAY F.C.Y. VE DURSUN ÇİÇEK ERGENEKON'UN PKK ÜZERİNDEN YÜRÜTTÜĞÜ FAALİYETLERİ KONTROL EDİYORLAR. DURSUN ALBAY TERÖR ÖRGÜTÜ YANDAŞLARINA ÇÜRÜK RAPORU ALARAK ASKERLİK YAPMAMALARINI SAĞLAMIŞTIR. F.Y'NİN OĞLU M.Y'YE 2002'DE ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR RAPORU ALDIRMIŞTIR. M.A VE H.A ADLI PKK'LI KARDEŞLERDE DURSUN ALBAY'LA SAMİMİDİRLER. PKK MENSUBU ÜÇ KARDEŞTEN M.E'DE ÇÜRÜK ALANLARDIR."

"GENELKURMAY DEĞİL CUNTA KORUYOR"

Mektupta ıslak imzalı belgenin kesin olarak Çiçek tarafından hazırlandığı savunuluyor. Dahası Millete Komplo talimatını Karargah'a kadar uzanan cuntanın verdiği öne sürülüyor. İhbarcı bu noktada Ergenekon sanığı Hurşit Tolon'un adını veriyor.

İHBAR MEKTUBU:

"DURSUN ALBAY'A SAHİP ÇIKAN GENELKURMAY BAŞKANLIĞI DEĞİL CUNTADIR. HURŞİT TOLON'UN DA DAHİL OLDUĞU CUNTACI YAPI BİLGİ DESTEK DAİRE GİBİ KRİTİK BİR NOKTADA BULUNDURDUKLARI PERSONELLE -Kİ DURSUN ALBAY BUNLARIN ÖNDE GELEN İSİMLERİNDENDİR- YURT İÇİ VE YURT DIŞI BİLGİ DESTEK TABURLARINDAN GELEN BİLGİLERE VAKIF OLABİLMEKTEDİRLER. EMRİ VEREN GENELKURMAY DEĞİL CUNTADIR."

İhbar mektubunda anlatılanlar 2003'te Hurşit Tolon'un talimatıyla Çiçek tarafından hazırlanan Andıç'la da örtüşüyor. Belge kamuoyuna "Çiçek'in akıl hocası Tolon" şeklinde yansımıştı

Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri