Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gündemi sarsan şok iddia

07.07.2010 01:17
Taraf Gazetesi bugün 6 Mehmedimizi şehit verdiğimiz İskenderun saldırısını bir kez daha haber yaptı.


Birlikte yapılan mini zirvenin ardından Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri, nöbet kulübelerinde ilk incelemelerini gerçekleştirdi. Kamera kayıtlarını gözden geçiren ekipler şok bir görüntüyle karşılaştı. Görüntüde RPG roket atarı kullanan bir PKK'lı teröristin birliğin tel örgülerinden içeri girdiği, sazlığın arasına konuşlandığı ve roket attığı görülüyordu.

O gece orada inceleme yapan Üs Karargâh Komutanı'nın tespitleri oldukça çarpıcıydı. Saldırı gecesinin sabahında Deniz Kuvvetleri'nin iki numaralı ismi Donanma Komutanı Oramiral Emin Murat Birgel de İskenderun Üs Komutanlığı'na geldi ve ilk olarak Hatay Jandarma Komutanlığı tarafından saldırıdan 6 ay önce hazırlanan rapora rağmen neden tedbir alınmadığını sordu.

Kışla Komutanı Deniz Albay Hüseyin Yavaş, Donanma Komutanı'nın yaptığı sorgulamaya da katılmadı. 2 Haziran günü yapılan güvenlik toplantısına da kendi yerine Yüzbaşı Fatih Koca'yı gönderdi. O toplantıda Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Turgay Erdağ, jandarma ve Emniyeti hedef aldı. Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak'ın buna cevabı ise oldukça sertti. Taraf'ın haberine göre güvenlik toplantısında itiraflar itirafları izledi. Askerî Hastane Başhekimi, diğer hastaneler pas geçilip güzergahtaki 4. hastaneye getirilmesi yüzünden yaralılardan üçünün kan kaybından öldüklerini söyledi.

Albay Hüseyin Yavaş'ın yerine toplantıya katılan Yüzbaşı Fatih Koca ise saldırı esnasında birlikten tek bir mermi bile atılmadığını itiraf etti. Gazeteci yazar Şamil Tayyar da dünkü köşe yazısında kışlanın komutanı Albay Hüseyin Yavaş'ın bir Koramiral tarafından korunduğu ve saldırı sonrası toplantılara katılmadığı iddiasını gündeme getirmişti. Şimdi herkes yetkililerin bu iddialarla ve ön rapora ait olduğu öne sürülen bilgilerle ilgili ne yapıldığını soruyor

Bu haber toplam 1636 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri