Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güneş enerjisiyle şarj çözümü

26 Mayıs 2008 / 11:06
Güneş varsa asla enerji sorunu yok.

Enerjinin giderek önem kazandığı dünyada, yeni enerji kaynaklarına yöneliş var. Kuşkusuz bu kaynaklardan en önde geleni güneş enerjisi.

Gazintep merkezli Sonnendach şirketi, güneş enerjisiyle cep telefonu, fotoğraf makinası, oyun makineleri, müzikçalar ve cep bilgisayarları şarj etmeyi sağlayan Hira marka ürünleriyle dikkat çekiyor. Hemen hemen tüm küçük elektronik cihazları şarj etmek için, bir çok farklı fişe sahip olan cihazlar, elektrik şebekesine erişimin mümkün olmadığı noktalarda, hayati önem kazanıyor.

Güneş enerjisiyle şarj edilen Hira cihazlarının, 3 farklı tipte 20 farklı modeli bulunuyor. Ürünlerin üst modelleriyle, yolda kaldığınızda aracınızın aküsünü ya da dizüstü bilgisayarınızı şarj edebilirsiniz. Sonnendach şirketi, tüm bu seçeneklerin yanında dağcılar için de, çanta şeklindeki şarj ürünleri sunuyor. Dağcılar tüm elektronik cihazlarını, Hira'nın sırt çantasındaki güneş panelleriyle şarj edebiliyor. Son bir not; Hira şarj cihazları, şimdiden Türkiye sınırlarını aşmış durumda. Ürünler Hira markasızla Afrika ve Avrupa pazarlarında satışa sunuldu. www.hira.com.tr

Yeni Şafak - Melih Bayram Dede

Bu haber toplam 1152 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri