Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güney'den Yazıcıoğluna özür mektup var

19 Aralık 2008 / 15:44
Tuncay Güney, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na özür mektubu gönderdi.
Ergenekon davasının kilit isimlerinden olan ve yurtdışında olduğu iddia edilen Tuncay Güney, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na Sivas ve Gazi Mahallesi olayları ve Fetullah Gülen'den para aldığı yönündeki suçlamalarının ardından bir özür mektubu gönderdi.

Güney mektubunda, "'Sivas olaylarında ve Gazi Mahallesi'ndeki olayları Abdullah Çatlı ile Muhsin Yazıcıoğlu birlikte organize etmiştir. Bu eylemlerin emrini Veli Küçük Ergenekon adına Çatlıya bildirmiştir' cümleleri işkencede bana söylettirilmiştir. Ben 7 yıl önce 28 yaşında idim, işkencede iken dayanamadım Roma'yı da ben yaktım dedim" dedi.

Yazıcıoğlu, BBP Genel Merkezi'nde Memur-Sen Genel Başkarı Ahmet Gündoğdu ve beraberindeki heyeti kabul etti. Yazıcıoğlu, kabulde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'de krizin faturasını dar gelirli ve sabit ücretlilerin ödediğini ifade eden Yazıcıoğlu, "Geçmişte bankalar hortumlandı, bunun faturasını çalışanlar ödedi. 21 Şubat krizi yaşandı yine bedelini çalışanlar ödedi. Amerika'da kriz oluyor bunun bedelini de Türkiye'de çalışanlar ödüyor" dedi.

Toplu görüşmelerde elde edilen hakların gelen zamlar ve kriz etkisiyle tamamen alındığını belirten Yazıcıoğlu, kamu çalışanlarının hayat pahalılığının altında ezildiğini söyledi. Hükümetin enflasyondan kaynaklanan farkı ödemesi gerektiğini vurgulayan Yazıcıoğlu, ücret düzenlemesinin yapılması gerektiğini kaydetti.

"Özür dileyen özürlüleri şiddetle kınıyorum"
Yazıcıoğlu, sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik olarak başlatılan 'özür diliyoruz' kampanyasına da değinerek, "Kim kimin adına özür diliyor. Bunlara soruyorum siz kimsiniz? Siz her defasında ortaya çıkan ve Türk milletinin aleyhine ne varsa onu yapanlarsınız. Siz aydın adı altında aşağılık duygusuna sürüklenmiş, gerçekten bir milletin tarihine hakaret etmeyi, o milletin geçmişine sövmeyi, Türkiye'nin aleyhine yapılması gereken her şeye öncülük yapmayı aydınlık olarak ifade etmektesiniz. Şu ana kadar sizin aydın adıyla ortaya koymuş olduğunuz bir tane hakikat yoktur. Her çıkışınız Türk milletinin tarihine sövmek ve milletin geçmişine hakaret etmektir. Bu özür kampanyası başlatmış olan zevatın geçmişine baktığımızda bütün geçmişleri Türk milletinin aleyhine icraatlarla doludur. Şimdi Ermenilerden özür dileyelim diyorlar. Niye dileyeceğiz? Çok acılar çektirdik diyorlar, hepimiz çektik. Erkeksiz köylere girerek hamile kadınlara tecavüz eden Ermenilerin hiç mi suçu yok? Ama kendi vatanını savunan, milli varlığını korumaya çalışan devletin ve milletin kabahati mi var? Başlatılmış kampanyaya öncülük eden, özür kampanyası başlatan özürlüleri şiddetle kınıyorum. Onları Türk adını olarak kabul etmiyorum. Yapılmış olan bal gibi ihanettir. Özür kampanyası başlatmak Türk tarihine ihanettir. Türk milletinin ve tarihinin temiz geçmişine ihanettir" diye konuştu.

Tuncay Güney'den Yazıcıoğlu'na özür mektubu
Bu arada, Ergenekon davasının yurtdışında olduğu iddia edilen sanıklarından Tuncay Güney, BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nu Sivas olayları ve Fetullah Gülen'den para aldığına yönelik suçlamalarının ardından Yazıcıoğlu'na bir özür mektubu gönderdi. Yazıcıoğlu, kendisine mail yoluyla gelen açıklamaları okuduktan sonra tereddüt ettiğini, daha sonra Güney'in gönderdiği numara ile kendisi ile görüştüğünü söyledi. Güney'in Yazıcıoğlu'na gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verdi:

"İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Fetullah Gülen'den 1.5 milyon dolar aldı ifadesi Adil Serdar Saçan tarafından bana dikta edilmiştir ifadede; 'Muhsin Yazıcıoğlu, Fetullah Hoca'nın isteği ile BBP'yi kurmuştur ve BBP'yi Abdullah Çatlı ile beraber örgütlemiştir. Sivas olaylarında ve Gazi Mahallesi'ndeki olayları Abdullah Çatlı ile Muhsin Yazıcıoğlu birlikte organize etmiştir. Bu eylemlerin emrini Veli Küçük Ergenekon adına Çatlı'ya bildirmiştir' cümleleri işkencede bana söylettirilmiştir. Ben 7 yıl önce 28 yaşında idim, işkencede iken dayanamadım Roma'yı da ben yaktım dedim. En iyi sizin beni anlayacağınıza inanıyorum. Basın açıklamalarım ise, engellendiğinin farkındasınızdır. Sizinle ilgili ifade de bana zorla verdirildi. Aynı ifadeler Fetullah Hoca için de verdirildi. Ben TV'lerde ve basında bu konu üzerine açıklama yapmaya hazırım. Saygılarımla."
Kaynak:
Bu haber toplam 1238 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri