Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Günlüğe Kör Örnek'e Şaşı

10 Temmuz 2008 / 15:31
Ergenekon Operasyonu'yla birlikte Oramiral Özden Örnek'in "DARBE GÜNLÜKLERİ" gündeme oturdu. Ama Doğan Grubu, "Günlüğe değil Örnek"e yöneldi..

Gazeteler "darbe günlüklerine" niye şaşı bakıyor?

Nokta dergisinde yayınlanan "günlük"leriyle Türkiye'nin gündemine oturan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek, "zirvedeki" yerini bir yıldan uzun süredir koruyor.

Günlüklerin içerdiği "darbe planları", bunların da artık "darbe günlükleri" diye anılmasına yol açtı.

Örnek'i ve "günlükleri"ni yeniden ön plana çıkartan son gelişme ise isimleri günlüklerdeki darbe planlarında geçen ünlü generallerin Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanmaları oldu.

Tutuklamalarla birlikte medya günlüklerde geçen "darbe planları"na değil, günlükleri sahibi Özden Örnek'in Başbakan Erdoğan'la varolduğu öne sürülen ilişkilerine odaklandı.

Peşpeşe gelen yayınlarla Örnek'in oğullarının Çalık grubuyla ilişkilerinden, bizzat Başbakanın Örnek için çözdüğü bir "istimlak" sorununa kadar pekçok iddia gündeme taşındı.

Özden Örnek'in medya ilgisinin odağı haline gelmesine karşın, ona ait olduğu öne sürülen günlüklerde aktarılan "darbe planları"nın aynı ölçüde ilgi görmemesi soru işaretlerine yol açtı.
Kaynak:
Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri