Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ NE?

10 Haziran 2008 / 09:10
BABAMI BİR KEZ ÖPEYİM!
AKŞAM
Babamı bir kez öpeyim
Adilye'de yürek parçalayan sahne... 7 yaşındaki Oğuz Bircan'ın babası Mustafa Gezer, 22 ay önce çete suçundan cezaevine girmişti. Annesinin resmi nikahı olmadığı için hiç görüşemediler. Baba-oğul, Beşiktaş Adliyesi bahçesinde karşılaştı

BUGÜN
Akşamdan sabaha kadar bedava
Bu yıl içinde 7 yeni tarifeyi hizmete sokacak olan Türk Telekom, bunlardan ikisini açıkladı. “Akşam Konuşturan” tarifesinde aylık 19 YTL sabit ücret karşılığı 18.00-08.00 saatleri arasında sınırsız konuşulacak. Teknoloji alanında yaptığı atakla öne çıkan Türk Telekom, sabit hatlarda ve internette yeni ürün ve tarifelerle rekabet yaratacak.

CUMHURİYET
AKP'de çözüm telaşı
'Yargıyı by-pass' çabası TBMM Başkanı Toptan'ın senato önerisinin ardından Adalet Komisyonu Başkanı AKP'li Ahmet İyimaya da “erkler ayrılığını” ortadan kaldıracak bir öneriyi tartışmaya açtı.

HÜRRİYET
Başlarken veya Besmelenin anlamı üstüne
Merhaba, sevgili okuyucularım. Hürriyet bizleri yine bir araya getirdi, yine kucaklaştırdı. Bu birlikteliğin hepimiz için, Türkiye için mutluluklara vesile olmasını diliyorum.

MİLLİ GAZETE
Vur abalıya
Maliye Bakanlığı, yeni Gelir Vergisi Kanunu ile birlikte, işçi ve memurların vergi rejiminin de değiştirilmesi için araştırma yapıyor. Bakanlık bünyesinde gerçekleştirilen çalışmada, işçi ve memurlar için yeni stopaj oranları belirlenecek. Yeni oranların yüzde 15-20 civarında olacağı tahmin ediliyor.

MİLLİYET
Acı reçetede yeni soygunlar
“İksir” ve “Acı Reçete” operasyonlarını büyüteç altına alan Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu, yeni usulsüzlükler de belirledi. 18 doktora da dava açılabilecek

RADİKAL
AKP Anayasa Mahkemesi'ni durdurma arayışında
AKP'nin hukukçu kurmaylarından İyimaya, Anayasa Mahkemesi kararlarını geçersiz kılabilen bir Anayasa değişikliği önerdi. Buna göre Meclis, üye tam sayısının beşte üçünün gizli oyuyla Anayasa Mahkemesi kararını askıya alabilecek. İyimaya, “Türkiye'de bir Anayasa Mahkemesi krizi vardır” dedi.

SABAH
Bırakın da sarılayım
Oğuz Bircan, 7 yaşında. Ne suçun ne cezaevinin ne de yasanın anlamını biliyor. 2 yıl önce parmaklıklar ardına konulan babası Mustafa Gezer'i 22 aydır göremedi. Özlemini resimlerle dindirmeye çalıştı. Dün adliyede elleri kelepçeli babasına koştu gözleri yaşlı. Ama bir uzman çavuşun kolları küçük bedenini kavradı. Babası, jandarma erlerince 'kaçırılırcasına' nezarethaneye sokulurken "Ne olur öpüp, sarılayım" feryatlarıyla çırpındı.

STAR
7. Madde ne olacak
Anayasa Mahkemesi kararını eleştiren Çiçek 'Meclis hiç bir şey olmamış gibi yoluna devam edemez' dedi ve yeni bir anayasa için herkesi göreve çağırdı

VAKİT
Redd-i Hakim
Anayasa'yı ihlâl ederek 'ilkel' bir karara imza atan Anayasa Mahkemesi'ne tepkiler çığ gibi artıyor. Anayasa Mahkemesi'nde Sezer'in atadığı 8 ve Demirel'in atadığı 1 üyenin, 367 kararının ardından anayasal bir düzenlemeyi de esastan görüşerek iptal etmesi, kapatma davasında da ne yönde oy kullanacaklarını ortaya koydu.

VATAN
60 Eksikle uçuşa izin vermişler
Sivil Havacılık'ın görevlendirdiği 6 uzmanın kazadan 28 gün önce hazırladığı raporda World Focus Havayolları'nın 60 eksiği tespit edildi.

YENİ ŞAFAK
Yetki gaspını Meclis veto etsin
TBMM Adalet Komisyonu Başkanı İyimaya, Anayasa Mahkemesi'nin Anayasa'yı ihlal ederek aldığı kararların 'askıya alınması ve veto edilmesi' için Meclis'e yetki verilmesi önerisinde bulundu.

ZAMAN
Kapatma davası Türkiye'yi ikinci sınıf demokrasi listesine aldırabilir
Avrupa Konseyi, Türkiye'yi 2004 yılında 'demokrasisi zayıf ülke' sınıfından çıkartmış ardından da AB'ye tam üyelik müzakere süreci başlamıştı. Ancak AK Parti'ye açılan kapatma davası ile birlik- te Türkiye'nin yeniden 'denetim' listesine alınması gündemde. Konsey 'acil' kodu ile 26 Haziran'da toplanarak konuyu görüşecek.
Kaynak:
Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri