Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürbüz'ün ortağına Gözaltı

31 Ekim 2008 / 17:08
Yüzyılın davası diye tanımlanan Ergenekon operasyonundan tutuklu bulunan Osman Gürbüz'ün iş ortağı R.G. silahlı suç örgütünün lideri olma iddiasıyla gözaltına alındı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından yapılan operasyonda aynı örgüte üye oldukları iddiasıyla 11 kişi daha gözaltında bulunuyor.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Ankara, Denizli, Isparta, Niğde ve Antalya'da 'yağmalama, adam kaçırma, alıkoyma, çek senet tahsilatı yapma' gibi suçlara karıştıkları iddiasıyla 12 kişiyi gözaltına aldı. Yaklaşık bir yıldır süren çalışmanın sonunda tespit edilen kişilerin evlerine eşzamanlı operasyonlar yapıldı. 5 ilde toplam 25 ev, işyeri ve villaya yapılan baskınlarda 4 ruhsatsız tabanca, 4 pompalı av tüfeği, 1 uzun namlulu tüfek, 6 kama, çok sayıda sahte araç plakası, çek ve senetler bulundu.


Operasyon kapsamında çete üyeleri tarafından işlendiği düşünülen 20'den fazla suçun da aydınlığa kavuşacağı bildiriliyor. Operasyon kapsamında gözaltına alınan kişilerin isimleri ise şöyle: Osman Gürbüz'ün ortağı R.G. ile yeğenleri B.G, Y.G. ve F.G. Ayrıca E.K, N.C, T.A, M.L, M.İ, S.Z, M.K.F. ve M.İ.K. Zanlıların ifadelerinin tamamlanması ve operasyonun sürmesinden dolayı ek gözaltı süresi alınacağı öğrenildi
Bu haber toplam 862 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri