Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürsel Tekin için karar verildi

14.06.2010 14:22
CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısı bitti. Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha açıklama yapıyor.

ANKARA- CHP MYK bugün toplanarak yaklaşık 25 gündür yılan hikayesine dönen Gürsel Tekin krizine son noktayı koydu.

İstanbul İl Başkanlığı'na İNTERNETHABER'in günler önce duyurduğu gibi İstanbul eski Milletvekili, CHP MYK üyesi Berhan Şimşek atandı. Berhan Şimşek'ten boşalan yer ise Gürsel Tekin'e önerilecek.

Kurultay öncesi alternatif liste ve hemen ardından çizik savaşı sonrası CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile arası gerilen Gürsel Tekin krizini çözmek için bugün ortaya konulan öneri CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

Geçtiğimiz Cuma günü genel merkezde Gürsel Tekin'le 40 dakika görüşen Kılıçdaroğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "Sadece İstanbul değil Anadolu'da da yararlanacağı. Bakın doğuya birlikte gideceğiz" diyerek bu gelişmenin işaretini verdi.

Bugün yapılan MYK toplantısında konu etraflıca ele alındı. MYK üyelerinin kararıyla İstanbul İl Başkanlığı'na Berhan Şimşek getirildi.

Tekin'in için ise parti çalışmalarına daha yoğun destek vermesi için de MYK üyeliği formülü getirildi.

TEKİN KABUL EDECEK Mİ?

Tekin'in MYK üyeliği önerisini CHP lideri Kılıçdaroğlu yapacak. Ancak Tekin'in buna öneriye ne diyeceği bilinmiyor. Şimdi gözler Tekin'in alınan bu karara nasıl tepki vereceğinde.

CHP'DE ÜYE PATLAMASI

Kılıçadroğlu Genel Başkanlğında yapılan MYK'nın ikinci toplantısında alınan kararları Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay açıkladı.
Açıklamadan satır başları şöyle:
- İşsizliğe karşı hükümetin çözüm önerileri değrelendirildi. Tekstil v etarım ssektöründe bundan sonra yeni işsizlik alanları açılacağı değerlendirildi.

-Kurultay sonrası CHP'de üye kayıt patlaması yaşanıyor. Buradaki tüm formlar dağıtıldı. 500 bin yeni basım yapılıyor. Ay sonu itibariyle yapılan başvuru sayısı açıklanacak. Ancak 745 bin üyeli CHP'nin bu bir ayda yüzde 10 rakamını aşacak nitelikte bir artış görüyoruz.

-İstanbul ve Samsun il örgtüleriyle ilgili gerekli değerlendirmeyi yaptı. Gürsel Tekin ile İl yönetim kurulu üyesi iki arkadaş parti meclisi üyesi seçildi. 18'e düştü sayı. Geçen hafta Cuma günü 8 arkadaş daha CHP'ye gelerek istifa ettiler. Böylece 10'a indi yönetim kurulu sayısı. Başkan dahil 21 olan il yönetimi salt çoğunluk sayısının altına düşünce görev boşaldı. Samsun'da aynı şekilde.

-MYK'de İstanbul İl Başkanlığıo için Berhan Şimşek görevlendirmesi kararı verildi. Berhan Şimşek'in yerine de yakında bir seçim yapılacak. Sayın Kılıçadroğlu Tekin'in MYK'ya alınmasını önerecek.

Kaynak:
Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri