Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürsel Tekin'i en yakınları vurmuş!

16.06.2010 00:09
Gürsel Tekin, 22 günlük süreci anlatırken, "bunları 22 yılda" yaşamadım dedi. İşte Tekin'in sözleri

 

Gürsel Tekin... CHP'nin İstanbul İl Başkanı olunca yıldızı parladı, Ankara yolu göründüğünde ise "istenmeyen adam" ilan edildi. Tekin, yaklaşık bir ay süren suskunluğunu bozdu ve sürecin bilinmeyen yanlarını anlattı. "22 günde yaşadıklarımı 22 yılda yaşamadım" diyen Tekin, Parti Meclisi seçimlerinde kendisine oy vermeyen milletvekillerinin tutumunu değişim korkusu olarak değerlendirdi. İşte Göksel Göksu'nun CNN Türk'teki özel röportajı;

22 yılda yaşadıklarımı bu 22 günde yaşamadım. Niçin ve neden? Yol arkadaşlarınızla bir çaba sarfediyorsunuz. İstanbul'da nasıl bir iktidar olabilirim diye mücadele veriyorsunuz ve iki saat sonra yanınızdaki yol arkadaşınız, sizin bilginiz olmadan istifa ediyor. Bunlar üzücü şeyler yani. Gerçekten beni üzen nokta bu.

"DEĞİŞİM ALGISIYLA YOLA ÇIKTIK"

Sayın genel başkan ile biz İstanbul'da bir değişim algısıyla yola çıktık. İstanbul ve Türkiye'nin bir beklentisi vardı Cumhuriyet Halk Partisi'nden: Yeni bir anlayış ve ciddi bir değişim. Değişim kısmen oldu kısmen ancak Sayın Kılıçdaroğlu'nunda özlemle özellikle Doğu ve Güneydoğu'da bilinen ve sevilen simalar var onlar olacaktı. Çok sevdiğim Eşber Yağmurdereli, sol dünyamısın vicdanı yani herkesin çok sevdiği; Alevilerin, Kürtlerin, Ermenilerin, solcuların, azınlıkların saygı duyduğu isimler. Benzer çok isimler var onlar olsaydı çok güzel olurdu. Sayın Kılıçdaroğlu'yla onları paylamıştım.

"BAYKAL'DA DEĞİŞİM İSTEDİ"

Sayın Baykal ile olan ikili konuşmalarımızı burada afişe etmek istemiyorum. Sayın Baykal ile ilgili bir haksızlığı da burada ortadan kaldırmak istiyorum. Sayın Baykal'a aynı gün önce kendisi gitti ardından da ben gittim. Sayın Baykal'a gittiğimde yeni bir süreç başlatın, yeni bir yol haritası çizin.

"ULAŞILAMAYAN SEKİZ SAATİN SIRRI"

Birincisi ilk telefonumu kaybettim, ikinci telefonumu da çok arayan vardı. Onun için medyamız bu konulara çok ilgi gösterir. Susmayı tercih ettim tabii ki. Türkiye, CHP'nin kongresine kilitlenmiş. Yetmişe yakın milletvekilimiz bize oy vermemiş, merak ediyorum neden vermediler. Sanırım değişimden korkuyorlar.

YENİLİKÇİ KANADIN TEMSİLCİSİ MİSİNİZ?

Hayır kesinlikle. Yenilikçi kanadın temsilcisi Sayın Kılıçdaroğlu'dur. Sayın Genel Başkanım Kılıçdaroğlu, kendisi beni aradı, Ankara'da yanıma arıyorum, beraber çalışacağız dedi. Bende kabul ettim ve teşekkür ettim.

BU SÖZLERİN AÇILIMI NEDİR?

Bu açılımı sayın Kılıçdaroğlu'nun kendisi yapacak. MYK üyesi olarak tabii ki. Orada bir sorun yok. MYK üyesi seçildikten sonra alanlarımızla ilgili bir görev veriliyor. Ne görev verilirse o da genel başkanın takdiridir

Bu haber toplam 1268 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri