Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gürses Ergenekon'un Başını Açıkladı.

30 Temmuz 2008 / 11:54
Emin Gürses, "bir numaranın ismini açıkladı" Manipülasyon mu gerçek mi siz karar verin
Ergenekon terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle tutuklanan Doç. Dr. Emin Gürses'in poliste verdiği ifadede, örgütte "1 Numara" olarak adlandırılan kişinin eski Jandarma Genel Komutanı emekli orgeneral Şener Eruygur olduğunu söylediği ortaya çıktı. Gürses iddianamede yer alan ifadesinde Veli Küçük ve diğerleriyle tanışıklığının 6 yıl önce Kaymakam Kemal Bey'i anma törenleri ile başladığını, Küçük'ün ara sıra kendisini aradığını söylüyor.

Gürses'in yaptığı bir telefon konuşmasında, karşısındaki şahsa Veli Küçük'ün Sami Hoştan aracılığı ile yeğenlerinden 7 milyon dolar haraç istediğini söylediği, bu görüşme ifadesinde sorulduğunda da aynen doğruladığı belirtiliyor. Gürses, aracıyla ulaştığı Küçük'ün sorunu çözmesi üzerine teşekkür için yanına gittiğini ifade ediyor.

VELİ KÜÇÜK 10'UNCU SIRADA
İddianamede Gürses'e polisteki sorgusunda Bülent isimli bir şahısla yaptığı telefon görüşmesinin içeriğinin sorulduğu belirtiliyor. Gürses'e konuşma esnasında Bülent isimli kişinin, "Veli Küçük'ün on numaralı adam olduğundan bahsettiği, bir numaranın Şener Eruygur olduğunu, listede Abdullah Öcalan'ın da bulunduğunu, Mehmet Ağar'ın da listede üç veya dördüncü şahıs olduğunu" söylediği hatırlatılıyor. İddianamede, Gürses'in görüşme yaptığı kişinin Sakarya Otobüs Terminali'nde büfesi bulunan Bülent Akkar olduğunu söylediği belirtilirken, Akkar'ın bu bilgileri Mehmet Ağar'ın yanındaki, "Mustafa" isimli şahıstan almış olabileceğini söylediği kaydediliyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 1088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri