Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gustav vurmadı

02 Eylül 2008 / 15:55
Gustav Kasırgası'nın şiddeti, ABD kıyılarına ulaşmasının ardından azalınca korkulan olmadı ve Amerikan halkı derin bir nefes aldı.
ABD'de Louisiana, Mississippi, Texsas ve Alabama eyaletlerinin kıyı şeridini şiddetle vurması beklenen Gustav Kasırgası'nın şiddeti, ABD kıyılarına ulaşmasının ardından azalınca korkulan olmadı ve Amerikan halkı derin bir nefes aldı. ABD sahillerine yaklaşırken 3 olan şiddet kategorisi bire inen Gustav Kasırgası, Louisiana, Mississippi, Texsas ve Alabama eyaletlerinin kıyı ve iç bölgelerinde az da olsa etkisini gösterdi.


Gustav Kasırgası birçok eyalette sağanak yağış sel ve taşkınlara yol açtı. Bazı bölgelerde sel yüzünden çok sayıda ev hasar gördü, otoyollar kapandı. Gustav Kasırgası'nın düşük şiddetiyle vurduğu birçok eyalette onbinlerce kişi elektriksiz kalırken, yüzlerce kişi hastanelik oldu.

NEW ORLEANS'TA KORKULAN OLMADI-

Gustav Kasırgası'nın şiddetli vuracağı tahmin edilen ve son 48 saatte yaklaşık 230 bin kişinin tahliye edildiği, 240 bin nüfuslu New Orleans şehrinde ise korkulan olmadı ve Katrina Kasırgası'nda sele karşı yapılan setlerin yıkılması sonrasında onarılan setler, bu kez düşük şiddetli Gustav Kasırgası'na karşı ayakta kaldı. New Orleans kentinin 70 mil güneybatısından geçen Gustav Kasırgası eyaletin iç bölgelerine ilerledi. New Orleans'ın bazı bölgelerinde sel ve taşkınlar meydana geldi.


New Orleans halkına, “Yüzyılın kasırgası geliyor, toparlanıp şehri acil terk edin” çağrısı yapan, New Orleans Belediye Başkanı Ray Nagin, kasırganın şehirden etkisinin azalarak geçmesinin ardından temkinli konuşarak “Tehlike henüz geçmiş değil, bölgede hala yağış, sel ve taşkınlar var” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 756 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri