Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güvendiği dağlara kar yağdı

20 Temmuz 2008 / 15:49
Şener, AK Parti'den ayrılan veya aday gösterilmeyen vekillere göz dikti! En güvendiği bazı isimler ise olumsuz bakıyor!
AK Parti'den ayrılan ve istifa kararını bizzat Erdoğan'la paşlaşan Şener'e ilk darbe takım arkadaşlarından geldi. Şener'e destek vereceği belirtilen milletvekilleri birer birer haberleri yalanladı.

AK Parti'de 22 Temmuz seçimlerinde liste dışı kalan eski milletvekilleri arasında Abdüllatif Şener çatlağı çıktı. 22 Temmuz seçimleri öncesinde AK Parti'den 9 milletvekili kendi isteğiyle aday olmazken, 155 kişi de liste dışı bırakılmıştı. Eski vekillerin, geçen hafta AK Parti MKYK'dan istifa ederek yeni bir siyasi parti kurma sürecini başlatan Şener'e destek verdiği konuşuluyordu. Özellikle bazı isimlerin Şener'le birlikte yurt içi gezilerine katılması bu iddiayı güçlendirdi. Ancak eski vekillerin de AK Parti ve Şener arasında ikiye bölündüğü ortaya çıktı. Şener'e destek vermeyen milletvekilleri AK Parti Genel Merkezi ve Meclis'teki toplantılara daha sık katılmaya başladılar. Bazı isimler ise yaklaşan yerel seçimlerde aday olmak için çalışma yürütüyor.

Şener'e destek verenler
155 eski AK Partili vekil içinde Şener'e destek verenlerin sayısı 10 ila 15 arasında değişiyor. Şener'le görüşen ve kuracağı partiye destek vermesi beklenenler şunlar: Halil Özyolcu, Mehmet Soydan, Osman Nuri Filiz, Abdülbaki Türkoğlu, Ahmet Işık, Mahmut Kaplan, Mustafa Öztürk, Sebahattin Yıldız, Maliki Ejder Arvas, Mustafa Nuri Akbulut, Cavit Torun.

Eski vekiller, Genel Merkez ve Meclis'te daha fazla ziyaret etmeye başladı. Özellikle Salı günleri yapılan AK Parti Grup toplantılara katılmaya başlayan AK Partili eski milletvekilleri Erdoğan'a “seninleyiz” mesajı veriyorlar.

İçel eski Milletvekili Mustafa Eyiceoğlu, “Ben Erdoğan'la birlikteyim. Belediye seçimlerinde büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayıyım. Partim aday gösterir veya göstermez. Başka bir kişinin yapacağı çalışmada yer almıyorum, almam” dedi.


Kaynak:
Bu haber toplam 936 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri