Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güvenlik güçleri tuzağı fark etti

01 Eylül 2008 / 19:10
Şırnak'ta Ramazan Ayının İlk Gününde Kanlı Eylem ile Ses Getirmek İsteyen Teröristlerin Hain Emeli Güvenlik Güçlerince Fark Edilince Büyük Bir Facianın Önüne Geçildi.
Şırnak'ta Ramazan ayının ilk gününde kanlı eylem ile ses getirmek isteyen teröristlerin hain emeli güvenlik güçlerince fark edilince büyük bir facianın önüne geçildi.

Teröristlerin Ramazan ayını kana bulamak için bölgeye mayın döşediği bilgisini alan güvenlik güçleri, Birlik köyü ve Görümlü beldesi arasındaki 10 kilometrelik alanda mayın arama taraması yaptı. Arama tarama faaliyetleri esnasında yol kenarına teröristler tarafından yerleştiren anti-tank mayını, güvenlik güçlerince tespit edildikten sonra imha edildi. Büyük bir gürültü ile patlatılan tuzaklanmış mayının bulunduğu alanda 3 metrelik bir çukur oluştu.

İki taraftan araç giriş ve çıkışlarının kapatıldığı bölge, yaklaşık 5 saat boyunca güvenlik güçlerince mayın taramasından geçirildi. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu bölgeye sivillerin girişine ise izin verilmedi. Olası saldırı ihtimaline karşı ağır makineli ve uzun namlulu silahlar ile güvenlik sağlanırken, bölgede Skorski tipi helikopter de keşif uçuşu yaptı.


sondakika
Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri