Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

H.Kılıç:"Hata telafi edildi."

31 Ağustos 2008 / 09:18
Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanlığı devir-teslim töreninde kendisine protokolde ayrılan yerle ilişkin son gelişmeyi açıkladı.
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç,Genelkurmay Başkanlığı devir-teslim töreninde kendisine protokolde ayrılan yere ilişkin Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri'nin arayarak özür dilediklerini ilettiğini belirtti.

Kılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda gazetecilerin Genelkurmay Başkanlığındaki devir-teslim töreninde kendisine protokolde ayrılan yerle ilgili tepkisini anımsatmaları üzerine, ''Devir-teslim töreni için Genelkurmay Genel Sekreteri aradı. Çok kibar şekilde 'bir yanlış yapıldığını ve özür dilediklerini' söyledi. Biz de 'problem yok, tamam' dedik. Yanlışlık kabul edildi'' dedi.

Kılıç, ne zaman arandığını soran gazeteciye, cuma günü arandığını ifade ederek, ''Bugünkü programda da yine aynı şey devam etti. Çünkü protokolde ön sırada yasama ve yürütme vardı ama yargı yoktu. O nedenle ben o hassasiyeti dile getirdim. O kadar'' diye konuştu.

Pazartesi günü protokolle ilgili yerlere bu konuda yazı yazmayı düşündüğünü belirten Kılıç, ''Bence yargı ötelenmiştir. Orada yargının olması lazım, o durum içinde'' dedi.

Bir gazetecinin, bugünkü resepsiyona gelmeyeceğini tahmin ettiklerini dile getirmesi üzerine, Kılıç, ''Küslük Olmaz'' karşılığını verdi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da Genelkurmay'daki törene geç kalmasına ilişkin sorular üzerine, trafiğin yoğunluğu nedeniyle geç kaldığını, tören başladığı sırada ancak salonun önüne gelebildiğini ve geri döndüğünü anlattı. Konuyu gazetelerden öğrenen Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın kendisini öbür gün telefonla arayarak üzüntülerini dile getirdiğini kaydetti.
Kaynak:
Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri