Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haberal'ın kalp ritmi de bozuk çıktı

26.04.2009 05:15
Ergenekon soruşturmasında 'yöneticilik' iddiasıyla tutuklanan Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal'da şimdi de kalp ritim bozukluğu çıktı.
İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız, Haberal'ın anjiyosundan sonra ritim bozukluğu yaşadığını, bu yüzden yoğun bakımda tetkik ve tedavisine devam edildiğini söyledi.

Tutuklandığı gün göğüs ağrısı şikâyeti ile İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'ne getirilen Haberal, yoğun bakıma alınmıştı. 3 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra anjiyo yapıldı. Ancak Haberal'ın yoğun bakımda kalmasını gerektirecek herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Yapılan tetkiklerde herhangi bir enzim değişikliği olmadığı belirlendi, anjiyo sonrasında da damarlarda girişim gerektirecek herhangi bir kritik darlık tespit edilmedi. Bazı uzmanlar, bu durumdaki bir hastanın 8 gün yoğun bakımda kalmasının doğru olmadığını savundu. Ortaya çıkan şüphelerle ilgili Zaman'a açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Erhan Kansız, tıpta 'hastalık yok hasta var' ilkesi bulunduğunu anlattı.

Kansız, "Hasta bir süre tetkik için beklemişti. Anjiyo yapıldı; ancak sonra kalp ritim bozukluğu olduğu tespit edildi. Kamuoyuna duyurulan açıklamada bu durum belirtilmemişti. Bu durum sonradan ortaya çıktı. Şimdi hastanın yoğun bakımda tutulma sebebi bu. Tedavisi arkadaşlarımız tarafından yapılıyor." dedi.

ZAMAN

Bu haber toplam 832 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri