Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Habercilikten Belediye Başkanlığı’na

02 Ocak 2009 / 21:56
Türkiye demokrasisin kesintiye uğratılmak istendiği tehlikeli süreçlerde TGRT’de Haber Daire Başkanlığı yapan Engin Şenol AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan aday adayı oldu.

Türkiye demokrasisin kesintiye uğratılmak istendiği tehlikeli süreçlerde TGRT’de Haber Daire Başkanlığı yapan Engin Şenol AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan aday adayı oldu. Engin Şenol 28 Mart 2004 yerel Seçimlerinde de aday adayıydı.

Adaylık müracaatının ardından Beykoz’da hummalı bir çalışma trafiği başlatan Engin Şenol çeşitli kuruluş ve isimlerle bir dizi görüşmeler yaptı. Bu kapsamda Dost Beykoz’a da bir ziyaret gerçekleştiren Engin Şenol, Beykoz’un gelişmeye en müsait ilçelerin başında geldiğini ve Beykoz’un en önemli sorunu olan mülkiyet probleminin çözümünün yerel yönetimin elinde olmadığını bu konuda yerel yöneticilerin ancak halkın yanında yer alıp konuyu merkeze iyi taşıması gerektiğini belirtti.


Mütevazı ve beyefendi kişiliğiyle öne çıkan Engin Şenol, aynı zamanda stratejist olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapıyor. Kısa sürede AK Partililerin beğenisini toplayan Şenol, AK Parti çatısı altında ürettiği projelerle de dikkat çekiyor.


1961 yılında Giresun’un Bulancak ilçesinde doğan Şenol, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu… Üniversite tezini, “Enerji Kaynakları ve Azerbaycan Petrolü” üzerine hazırlamış.

TGRT de bir dönem Ekonomi Servisi Müdürlüğü ve Haber Dairesi Başkanlığı yapan AK Parti Beykoz Belediyesi Başkan aday adayı Engin Şenol, partisinin İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Merkezi’nin açtığı Siyaset Akademisi’ni de başarıyla tamamlamış.


Kaynak dostbeykoz.com

Bu haber toplam 1658 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri