Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Habertürk'ün Gizli Tanık Tepkisi

04.03.2010 13:34
Habertürk, Org. Berk ve Cihaner'i aklama korosuna, tarafsız görünmeye çalışarak ancak yönlendirici bir soru ile katılıyor.

Habertürk, Org. Berk ve Cihaner'i aklama korosuna, tarafsız görünmeye çalışarak ancak yönlendirici bir soru ile katılıyor.

Org. Saldıray Berk ve savcı Cihaner'i yargılama sürecine götüren 11 gizli tanıktan pek hoşlanmayan Habertürk, 'Beğenmedik değiştirin' korosuna güzel bir pas atıyor ve konuyu tartışmaya açarak, bu iki ismi kurtarmaya çalışan postalcıların ekmeğine yağ sürüyor.

Habertürk sitesinde okurlarına şu soruyu soruyor:

Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'e dava açıldı. Kamuoyunda Org. Berk'in bu dava nedeniyle istifa edip etmemesi ya da görevden alınıp alınmaması tartışılıyor. Bugüne kadarki uygulamaların ışığında gizli tanıklık sistemi adaletin gerçekleşmesine yardımcı bir araç mı, yoksa kötüye kullanılabilecek bir yol mu?

Cumhuriyet tarihinde ilk olması, suçlunun ya da zanlıların masum olduğu anlamına gelmezken, Habertürk de 'Dokunulmazlar'ın varlığını kabul ediyor ve 'Onlara nasıl dokunursunuz," mesajını yayıyor.

Meclis, hukukçular dururken, gizli tanıklığın doğruluğunu ya da yanlışlığını sorgulamak Habertük'ün işi olmasa gerek. Aynı gizli tanıklar, Cihaner ve Berk'in değil de, laikçi kesimin tepki duyduğu isimlerin foyasını ortaya çıkarsaydı, muhtemelen Habertürk de gizli tanıklık sistemini yere göğe sığdıramayacaktı....

Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri