Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hablemitoğlu Cinayeti

05 Temmuz 2008 / 14:31
Danıştay davası sanıklarından Osman Yıldırım’ın verdiği yazılı ifadenin ardından, Ergenekon tutuklusu Gürbüz'e "Hablemitoğlu suikasti" sorgusu başladı.
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Osman Gürbüz’ün, 2002’de akademisyen Necip Hablemitoğlu’nun evinin önünde öldürülmesi olayıyla ilgili olarak sorgulandığı öne sürüldü.

Gürbüz’ün bu nedenle sorgulanmasına, Danıştay davası sanıklarından Osman Yıldırım’ın verdiği yazılı ifadenin neden olduğu kaydedildi.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Yıldırım, Ergenekon soruşturması savcısı Zekeriya Öz’e verdiği yazılı ifadede, Hablemitoğlu’nun öldürülmesi için önce kendisinin görevlendirilmek istendiğini, ancak teklifi kabul etmemesi üzerine, eylemi Gürbüz’ün gerçekleştirdiğini söylemişti.

Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Toplam 4 Yorum
örtbasjoshuaa
hazır ergenekon masalı anlatılırken akp ve zihniyetinin üzerine tapulu bazı eylemleri bu ergenekon öcüsünün üzerine atmak bu eylemlerden paçayı sıyırmak için iyi bir fırsat olsa gerek.
05 Temmuz 2008 Cumartesi 13:38
ibonun türküsüKAYACI
bunlar urfalı her halde atın bunları zındana bu güne kadar olan,olay, cinayet failimeçhul,varsa hepsini. üstlenen oluncaya kadar bunlara yükleyin ilride bakarız duruma göre hareket ederiz..
05 Temmuz 2008 Cumartesi 13:22
Zihni Çakır'ın kitabındaki KONSEYYüksel Evrentaş
Zihni Çakır'ın kitabında var: Hablemitoğlu'nun İNFAZ kararı, KONSEY tarafından 3 aşamalı toplantıda alınıyor. İlk toplantıda Hablemitoğlu da var.Peki bu toplantılarda kimler, dudaklarınız uçuklayacak!İşte Gerçek Ergenekon veya Ergenekon Gerçeği bu!Bu Konsey,sadece üst Hücrelerden birisi ha! Daha bunun gibi onlarca, yüzlerce konsey ve hücre var!Bu hücrelerde ve konseyde yer alanların hepsinin KOD ADLARI var ha!Hablemitoğlu'nu ve Uğur Mumcu'yu aynı Konsey öldürtmüş olmalı! Ama eşleri ikna edil
05 Temmuz 2008 Cumartesi 11:54
MHP BASkin yapinHOLLANDA
MHP baskin yapin bak ne archiler cikar ordan zaten MHP=CHP. MHP bachceli bir kez olsun Turk devletlerni gitmedi.CHP saygim var o acik acin ben dine dusmanin diyor Ole adami ben severim ne oldugu belli MHP ise once dinci gorunup sonra turban coz diyor Turban cozulunce partiyi kapatin diyor.Ha tayip yasaklansin ha parti.BU MHP zaten Jokoben bizim saf insanlari Kandiriyor MENDERESIN katilide bunlar once astirip sonra sahip ciktilar.Turkes yerde yatmasin.Menderei devirdi karsiliginda para aldi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri