Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hacca 2.Kez Gidişe İzin Yok

14 Temmuz 2008 / 11:02
Hacca gitmek için bu sene 773 bin 662 gibi rekor sayıda başvuru oldu
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, hac organizasyonuna yönelik bilgi ve tecrübelerini paylaşmak için düzenlediği 'Türkiye'de Hac Organizasyonu Sempozyumu'na, 12 Müslüman ülkeden 120 bilim adamı ve 50 acente temsilcisi katıldı.
İstanbul Ceylan İntercontinental'de iki komisyon ve altı oturum halinde gerçekleştirilen toplantıda, hac kayıt işlemleri, kiralama, iskan, ulaşım, servis, sağlık ve irşat hizmetleri konuşuldu.

Ülkelerin hac kontenjanlarının ülke nüfusunun binde biri olduğuna dikkat çeken Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Türkiye'de 2008'de 773 bin 662 gibi rekor sayıda kişi hac için başvurduğu için sadece ilk defa hacca gideceklere kesin kayıt hakkı tanındığını söyledi.

Bardakoğlu ikinci defa hacca gitmek isteyenlere şartlar elvermediği için izin verilemediğini dile getirdi.

Hac planlamasında bu yıl önemli bir adım atılarak odalarda kalacak kişi sayısının 5 ile 7 kişi ile sınırlandırıldığı bilgisini veren Bardakoğlu, "Gelecek yıllarda odalara yerleşim sayısının daha da aşağıya çekilmesi için gerekli çalışmaların yapılması gerekir" dedi.

ÖLÇÜLÜ OLALIM

Diş fırçalarken, bulaşık yıkarken, tıraş olurken ve abdest alırken muslukların açık bırakılmamasını isteyen "Nehirden bile abdest alırken ölçülü ve tasarruflu olmayı emreden bir Peygamber'in ümmetiyiz. Allah israf edenleri sevmez' dedi. Sözlerini konferansa katılımlarıyla destek olan herkese teşekkür ederek noktalayan Ali Bardakoğlu, bütün ülkelerin toplantıya iştirak eden temsilcileriyle bir hatıra fotoğrafı çektirerek salondan ayrıldı.
Bu haber toplam 1026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri