Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hafta Ortasına Kadar Sürecek

18 Mayıs 2008 / 14:36
Normallerinin Üzerinde Seyreden Havanın Perşembe Gününe Kadar sürecek
İstanbul'da Sıcak Hava Hafta Ortasına Kadar Sürecek

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul'da Hafta Sonu Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyreden Havanın Perşembe Gününe Kadar Bu Seviyede Kalacağını Belirterek, 'Bu Mayıs Ayının İlk Sıcak Hava Dalgası. Bu Tür Meteorolojik Dalgalanmalar Görülebilir' Dedi.


Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, İstanbul'da hafta sonu mevsim normallerinin üzerinde seyreden havanın perşembe gününe kadar bu seviyede kalacağını belirterek, ''Bu Mayıs ayının ilk sıcak hava dalgası. Bu tür meteorolojik dalgalanmalar görülebilir'' dedi.
Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava sıcaklığının perşembe gününe kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğini belirterek, ''Mevsim normallerinden 6-8 derece fark olacak. Perşembe gününden itibaren sıcaklıklar azalarak tekrar normal seviyesine inecek. Yağış da beklenmiyor'' diye konuştu.


Mevsim normallerinin üzerine çıkışın uç seviyelere ulaşmasını beklemediklerini bildiren Yıldırım, hava sıcaklığının hafta ortasına kadar 27-30 derece seviyesinde olacağını söyledi. Yıldırım, şunları kaydetti:

''Bu anormal bir durum değil. Daha önce de bu tür sıcak hava dalgaları görülmüştü. Nisan ayında 2 kez Kuzey Afrika'dan gelen sıcak hava dalgasının etkisi altında kalınmıştı. Bu Mayıs ayının ilk sıcak hava dalgası. Bu tür meteorolojik dalgalanmalar görülebilir.''

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğünün 3 günlük hava tahminine göre, hava sıcaklığı yarın 26 derece, 20 Mayıs'ta 27 derece, 21 Mayıs'ta ise 29 derece olacak
.
Kaynak:
Bu haber toplam 762 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri