Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hafta Sonu Hava Nasıl Olacak?haritalı

16 Ocak 2009 / 18:20
Bugün Türkiye’nin batısı yağışlı, bu akşam Balkanlardan yeniden soğuk hava gelecek, bu nedenle yarın iç kesimlerde kar yağışları olacak. HARİTALI !

Bugün Türkiye’nin batısı yağışlı, bu akşam Balkanlardan yeniden soğuk hava gelecek, bu nedenle yarın iç kesimlerde kar yağışları olacak. Pazar günü ise ülkede önemli bir yağış beklenimiyor.

İstanbul gündüz hafif yağmur olacak, akşam ise hava hızla soğuyacak ve yağmur kuvvetlenecek. Yarın sıcaklık 5 dereceye inecek, Pazar hava açık. Ankara’da öğleden sonra yağmur var, Cumartesi günü hava soğuyacak ve yağış kuzeydeki ilçelerde sulu kara dönüşebilir. İzmir yağmurlu, hafta sonu yağış yok, pazar günü pus oluşabilir. Bursa Cumartesi öğle saatlerine kadar yağışlı. Adana bulutlanıyor, yarın daha soğuk geçecek. Bugün İstanbul 12, Ankara 10, İzmir 15, Bursa 12, Adana 17 derece.


Marmara’da hava kapalı ve yağmurlu. Yağış önce Trakya ve Çanakkale çevresinde öğleden sonra ise bölgenin genelinde görülecek. Bu akşam karayele dönecek rüzgar havayı hızla soğuturken, yağmuru da kuvvetlendirecek, gece su baskınlarına karşı dikkatli olunmalı. Yarın sabah İstanbul-Bursa arası yine yağmurlu. Pazar günü ise hava açıyor. Edirne 8, Kocaeli 13 derece.

İç Anadolu’da rüzgarın yönü yine lodos, Ankara, Eskişehir-Konya arasında yağmur var. Yarın ise soğuma bu bölgeyi de etkileyeceğinden, Eskişehir ve Sivas’ta kar bekleniyor. Eskişehir 7, Sivas 2 derece.

Ege de yağmurlu; Muğla denizli çevresinde daha kuvvetli yağacak, dikkatli olunmalı. Yarın yağış kıyılardan uzaklaşacak, ancak Afyon ve Kütahya’da hafif kar olabilir. Pazar günü gökyüzü açık ama hava puslu olacak. Muğla 12, Afyon 5 derece.

Güneyde Akdeniz ve Gaziantep bulutlanıyor, bugün Antalya yağmurlu, yağmur Isparta’da daha kuvvetli yağabilir. Yarın güneyde yağış zayıf ama rüzgarlar soğuk eserek, sıcaklığı düşürecek. Bugün Antalya 17, Diyarbakır 12 derece.

Doğu Anadolu’da hava açık olduğundan kuvvetli soğuk ve don devam ediyor. Sıcaklık bu gece de Erzurum’da 28 derece. Yarın Erzurum ve Van’da kar, Malatya ise karla karışık yağmur bekleniyor.

Karadeniz bugün de ılık ancak gece gelecek soğuk hava yağış da getirecek. Cumartesi günü kıyılarda sağanak yağmur, Bolu, Kastomunu ve Gümüşhane boyunca ise kar bekleniyor. Trabzon 15, Samsun 17, Bolu 7 derece.
Karayollarında durum

Yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle kara yollarının bazı kesimlerinde ulaşım, kontrollü sağlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Afyonkarahisar-Uşak ayrımı-Kütahya yolunun 6-20. kilometreleri ile 38-47. kilometreleri arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle trafik işaret ve işaretçilerine dikkat edilmesi gerekiyor.


Nevşehir-(Nevşehir-Niğde) il sınırı yolunun 0-35. kilometreleri arası ile Zonguldak-(Zonguldak-Karabük) il sınırı yolunun 58-63. kilometreleri arasındaki çalışmalar nedeniyle de sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmesi istendi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri