Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haftasonu hava nasıl olacak?

06 Eylül 2008 / 18:33
Kuzey kesimler önce serinleyecek, sonrasında yeniden rüzgarın da zayıflaması ile sıcaklıklar yükselecek. Doğu ve güneyde yüksek sıcaklıklar sürüyor.
İstanbul'da bugünden itibaren sıcaklık 2-3 derece artacak, hafta sonu sıcak geçecek. Ankara'da sıcaklık bugünden itibaren 35 dereceye yakın olacak. İzmir'de rüzgar üç gün daha sert esecek, bugünden itibaren sıcaklık 2-3 derece daha yüksek olacak. Bursa bugün de bulutlu, kısa süreli yağmur olasılığı var. Adana'da rüzgar zayıf ve hava çok nemli..

Marmara Bölgesi'nde poyraz sert, geceler serin geçiyor ama sıcaklık yineden yükselmeye başladı. Bugünden itibaren hafta sonu boyunca 2-3 derece daha yükselme olacak. Bursa, Balıkesir çevresinde daha yoğun olmak üzere bölgede beyaz bulutlar görülüyor. .

İç Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıklar bugünlerde 30 dereceye doğru indi bugünden itibaren yeniden 35 dereceye yakın olacak. Bölgede genel olarak hava az bulutlu.

Ege Bölgesi'nde Çeşme-Bodrum-Datça arasında rüzgar sert esmeye devam edecek. Bugünden itibaren Egelileri oldukça bunaltacak sıcaklık yükselmesi bekleniyor, Denizli çevresinde sıcaklık yeniden 38 dereceye çıkacak.

Akdeniz Bölgesinde termometrenin gösterdiği değer 35 dereceyi geçmiyor ama yüzde 60'ı bulan nem oranı hissedilen sıcaklığı 42 dereceye kadar çıkarıyor.

Güneydoğu'da çok sıcak hava etkisini sürdürüyor. Diyarbakır'da Eylül ayı ortalama sıcaklık değeri 33 derece ama sıcaklık halen 38 derecelerde seyrediyor.

Doğu Anadolu'da bugünlerde hava açık, rüzgar sert esiyor ama sıcaklık yüksek değerlerini koruyor. Van-Hakkari ve Kars çevresinde kısa süreli yağmur olasılığı var. Erzurum 30, Malatya 36, Van 28 derece

Karadeniz Bölgesi'nde sıcaklıklar yükseliyor, bu bölgedeki yüksek nem oranı rüzgarın hafif estiği yerlerde hala çok bunaltıcı bir havaya neden oluyor. Samsun, Trabzon, Rize boyunca yine bulutlanma fazla olacak, hafif yağışlarda görülecek.
Kaynak:
Bu haber toplam 1052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri