Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hahamlara göre Filistinli Tanımı:

17 Ocak 2009 / 20:52
İslam dünyasının önde gelen alimlerinden Muhammed Hüseyin Fadlullah, İsrail'in Gazze'de fosfor bombası kullanmasını eleştirdi.
İsrail, 22 gündür Gazze’yi aralıksız olarak bombalıyor. Direniş, uzun süredir yaptığı hazırlıklarıyla işgale karşı mücadelesini sürdürüyor. Venezuella ve Bolivya İsrail ile ilişkilerini Gazze için keser, hatta imkan olsa Gazze’ye ordu gönderebileceklerini ilan ediyor. Arap ve İslam dünyası ise Gazze’deki katliamları sadece seyrediyor, kapalı kapılar arkasında Hamas’ın tasfiyesini İsrail’den istiyor.

İslam dünyasının önde gelen alimlerinden Muhammed Hüseyin Fadlullah da İsrail ve Amerika’nın Gazze’de işlediği katliamlara İslam ve Arap dünyasındaki bazı ülkelerin de destek olduğunu vurguladı.

İsrailli hahamların “Filistinliler yılan ve böcektir. Ortadan kaldırılmaları gerekir” şeklinde fetva verdiklerini hatırlatan Fadlullah, İsrail’in Gazze’de fosfor gibi yasak bombaları kullandığını belirtti.

Müslüman ve Araplarla ilgili bir sorun olunca İnsan haklarının, özgürlük ve demokrasinin göz ardı edildiğini kaydeden Fadlullah, yıllardır İsrail’e karşı direnen Filistin halkının cezalandırıldığını, Arap yöneticilerinin de 20 gündür katliam işlemesi için İsrail’e fırsat verdiğini ifade etti.

isra haber

Bu haber toplam 946 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri