Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hak İle İrtibat İçin Uyarı Afişi

07.11.2009 23:23
Namaz sırasında camilerde çalan cep telefonlarına karşı, müftülük ilginç bir uyarı afişi astı...

Giresun'un Doğankent Müftülüğü tarafından namaz sırasında camilerde çalan cep telefonlarına karşı, camilere, ''Hak ile irtibat için, halk ile irtibatı kes'' yazılı uyarı afişleri asıldı.

Doğankent Müftüsü Recep Şahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cep telefonlarına ait zil seslerinden kaynaklanan şikayetleri önlemek amacıyla camilere ''Hak ile irtibat için, halk ile irtibatı kes'' yazılı afiş astırdıklarını belirtti.

 

Bugüne kadar camilere asılan ''Cep telefonlarını kapatınız'' yazılı afişlerin çok fazla dikkate alınmadığını ifade eden Şahan, ''Buna karşılık 'Hak ile irtibat için, halk ile irtibatı kes' afişleri daha çok önemsendi'' dedi.

 

AFİŞLER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

 

Camilerin hak ile irtibat yerleri olduğunu bildiren Şahan, şöyle devam etti:

 

''Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından camilerde cep telefonları için sinyal karıştırıcı cihazlar kullanılması belirtilmişse de her camimize bu cihazlardan koyamadık. Sinyal karıştırıcı cihazlardan koyamadığımız camilerimize ise uyarı yazıları asıyorduk, fakat bu yazılar çok fazla dikkate alınmıyordu. Son olarak hazırlayıp astığımız afişimiz büyük ilgi gördü. Bütün cemaatimizin dikkatini çekti.''

 

Hazırlanan bu afişle amaçlarına ulaştıklarını kaydeden Şahan, ''Tam namaz ortasında cep telefonundan çıkan kemençe, davul sesleri dualara karışıyor. Bu da Hak ile irtibatta olan cemaatlerimizin dikkatini dağıtıyor. Cep telefonları, halk ile irtibat içindir. Camiler ise Hak ile irtibata girme yerleridir. Bu yüzden Hak ile irtibata girerken, halktan irtibatı kesmek zorundayız'' diye konuştu.

Bu haber toplam 1458 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri