Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Partili vekilden Kürtçe şarkı

22.08.2010 00:22
Hakan Çelik’in Kanal 24’teki Hafta Sonu Moderatörü programında hangi kadın milletvekili ünlü Kürt halk ozanı Feqia Teyran’ın şarkısını seslendirdi?

AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, Hakan Çelik’in Kanal 24’te ekrana gelen Hafta Sonu Moderatörü programına katıldı. 19 – 20 – 21 Haziran tarihleri arasında Van’ın Bahçesaray ilçesinde Kürt edebiyatının efsane ismi Feqia Teyran anısına yapılacak kültür festivaliyle ilgili bilgiler verdi.

Gülşen Orhan, Devlet Bakanı Egemen Bağış, Kültür Bakanlığı ve Van Valiliği’nin desteğiyle düzenlenen organizasyona Türkiye’den ve dünyadan pek çok ünlü ismin davetli olduğunu anlattı. Bahçesaray’da otel bulunmadığı için davetlilerin çoğunun Bahçesaray’a kurulacak çadırlarda konaklayacağını ifade eden Gülşen Orhan, yöre halkının konuk severliğini ve sıcaklığını gelecek misafirlere göstermek istediklerini söyledi.

Gülşen Orhan 300 yıl öncesinin kültür birikimini bugünlere aktarmak ve halkların kardeşliğini vurgulamak için Feqia Teyran’ın doğduğu evin, yaşadığı bölgedeki caminin koruma altına alındığını ve restore edilmekte olduğunu kaydetti.

AK Parti Van milletvekili Gülşen Orhan, canlı yayında Feqia Teyran’ın “Ey Dilberi” şiiri üzerine yapılan şarkıyı seslendirdi..

Kaynak:
Bu haber toplam 3646 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri