Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakan'ın heykeli dikilecek

30 Mayıs 2008 / 09:35
Galatasaray, Hakan Şükür'ün heykelini dikiyor.

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Sarı-Kırmızılı takımdan ayrılacağını açıklayan Hakan Şükür'e sürpriz bir şekilde 5 yıllık teklif yaptı.

Ancak bu öneri, Hakan'ın futbol oynamasını kapsamıyor. Yönetim kurulu toplantısında, Futbol Akademisi projesinin başına geçmesi için öneride bulunulması kararlaştırılan yıldız futbolcunun, Florya'ya heykelinin de dikilmesi benimsendi. Sosyal sorumluluk projelerinde Hakan Şükür'ü değerlendirmek isteyen yönetim, Galatasaray Futbol Okulları'na ise Hakan Şükür Futbol Okulları ismini verecek. Başkan Polat ise adına yapılan kamp tesislerini Hakan Şükür Kamp Tesisleri olarak değiştirmek istediklerini bildirdi.

Başkan Adnan Polat, Mecidiyeköy'deki kulüp binasında yapılan ve 3,5 saat süren yönetim kurulu toplantısının ardından, ikinci başkan Mehmet Helvacı ve başkan yardımcısı Yiğit Şardan'la birlikte basına Hakan Şükür'le ilgili açıklamada bulundu. Polat, Sarı-Kırmızılı takımda kalıp kalmayacağı gündemde olan kaptan Hakan Şükür'le ilgili, "Biz Hakan'a 1 yıllık değil, 5 yıllık sözleşme teklifi yapacağız. Hakan'ı, önümüzdeki 5 yıllık dönemde Galatasaray'ın futbol elçisi olarak aramızda görmek istiyoruz." dedi. Galatasaray Futbol Okulları'nı, bundan sonra Galatasaray Hakan Şükür Futbol Okulları olarak isimlendireceklerine dikkat çeken Adnan Polat, "Hakan'ı, Galatasaray'ın yapacağı tüm sosyal sorumluluk projelerinde görevlendirmeyi arzu ediyoruz." şeklinde konuştu.

Yönetim kurulunun, Florya tesislerinde Metin Oktay'ın heykelinin yanına, Hakan'ın heykelinin dikilmesine karar verdiğini belirten Başkan Polat, "Yönetimin dışında, kabul ederse, benim ona şahsi bir armağanım olacak. Galatasaray'ın, Adnan Polat Kamp Tesisleri var. Bu tesisteki adımı kaldırıp, Hakan Şükür adının konulmasını teklif edeceğim kendisine. Hakan, bizim açımızdan Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu. Bizim için efsane bir futbolcu, yaşayan bir efsanedir. Bizimle beraber olması halinde çok mutlu olacağız." ifadelerini kullandı.

5 yıllık görev teklifinin ekonomik ve statü olarak da belli bir ağırlığı olan birleşme çağrısı olacağına işaret eden Başkan Polat, bir gazetecinin, "Bu, gelecekte teknik direktör olması yolunda altyapı oluşturacak mı?" sorusuna, "Önünü açacak her şey olabilir." cevabını verdi. Hakan'ın, projeyle ilgili bilgi sahibi olup olmadığı sorusu üzerine de Başkan Adnan Polat, şunları söyledi: "Hayır. Kendisiyle yaptığımız tüm görüşmelerde jübile teklifini yaptık. Zaten en son geçen pazartesi günü konuştum, o tarihten bugüne kadar da yurtdışındaydım. Yönetim kurulumuz ancak bugün toplanabildi. Gündemdeki bu maddeyi tartıştık, bu şekilde karara bağladık. Umarım Hakan'ı aramızda, mutlu görürüz. Umarım Galatasaray'a ve Türk futboluna yararlı bir iş yapmış oluruz."

Teklifle ilgili olarak Hakan'la bir araya gelebileceklerini de kaydeden Polat, "Müsait olduğu ilk anda kendisiyle görüşebiliriz, ama arzu ettiğimiz sözleşme paketi ancak önümüzdeki hafta cuma gününe kadar netleşir. Ayrıntılarını tamamlamak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu. Hakan'a yapılacak jübile konusunda da "Önümüzdeki 3 yıllık dönemde, ne zaman isterse o zaman bir jübile yapacağız. Zamanına kendisi karar verecek." diyen Polat, yeni teknik direktörle ilgili soruları ise cevapsız bıraktı.

Öte yandan teknik direktör arayışlarını sürdüren G.Saray'ın, Matthias Sammer ile anlaştığı; ama Almanya Futbol Federasyonu'ndan izin çıkmayınca transferin gerçekleşemediği ortaya çıktı.

Kaynak:
Bu haber toplam 850 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri