Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakem gelip geçene çaktı

20 Ekim 2008 / 08:57
Hakemin tartışılan kararları vardı. Biri Servet'in eli diğeri, Lincoln'un atılması. Hakem Çakar başka hatalar da buldu.
Spor yorumcu eski hakem Ahmet Çakar, Galatasaray-Trabzonspor maçınının hakemi Bünyamin Gezer'i sınıfta bıraktı. Çakar, Servet'in eline çarparak ağlara giden top için Gol doğru, ya gerisi? dedi. O halde yanlışları nelerdi? Sabah'taki köşesinde tek doğruyu ve diğer yanlışları işte böyle sıraladı:

(...)Hakem Bünyamin Gezer'in dün gece ilk defa dişlerini gördüm, gülüyordu. Aslında gülmeye çalışıyordu. "Sempatik olayım" derken inanılmaz eyyamcı oldu. Şimdi soruyorum: Golden sonra korner bayrağını alıp gitar çalan Lincoln'ü niye atmadın? Herhalde hatanı fark ettin ki; çok basit bir elle oynamaya ikinci sarı kartı vererek kırmızıyı gösterdin.

Çıkmayan topa aut verdiniz, doğru karar verseydiniz Galatasaray hem penaltı kazanacaktı hem de Tolga atılacaktı.

Faul tespitlerin yanlış. Kart gösterirken oyuncunun burnunun dibine giriyorsun. Sarı kartı yere düşürüyorsun. Futbolu bilmeyen insan Trabzonlu oyuncunun eline vurup kartı savurduğunu düşünecek.

Tek doğru kararı ise Servet'in eline çarpan ve gol olan pozisyona gol kararı vermesi. Mesafe çok yakın, top hızlı ve Servet'in eline çarpan topta kasıt unsuru yok. Gol kararı doğru.
Kaynak:
Bu haber toplam 828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri