Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkari'ye 415 öğretmen Atandı

27 Ekim 2008 / 09:13
Milli Eğitim Bakanlığı, 13 bin yeni sözleşmeli öğretmen atamasında en büyük payı Hakkari'ye ayırdı.
Aktütün'e yapılan hain saldırı sonrası bölgede öğretmen ihtiyacı iddiaları gündeme getirilen Hakkari'ye 415 sözleşmeli öğretmen daha gönderilecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Hakkari'ye 5 Kasım'da yapacağı yeni atamalarla ildeki toplam öğretmen sayısı 2599 olacak.


13 BİN KİŞİ ALINACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, resmî eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere Türkiye genelinde toplam 13 bin öğretmen ataması yapacak. Atamalarda en büyük pay Hakkari'ye ayrıldı. Hakkari'de toplam 2 bin 184 öğretmen görev yaparken, yeni atamalarla birlikte ildeki toplam öğretmen sayısı 2599 olacak.


ATAMA 5 KASIM'DA

Hakkarı'nin Şemdinli ilçesine ise 72 öğretmen atanacak. 4 Ekim'deki hain saldırı sonucu 17 askerin şehit olduğu Şemdinli'ye bağlı Aktütün köyünde, olayı takip eden günlerde bazı televizyon kanallarında Aktütün İlköğretim Okulu'nda öğretmen bulunmadığı iddiası gündeme getirilmiş, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik iddiaların yalan olduğunu açıklamıştı.

Bu arada sözleşmeleri öğret- menlik için 22 Ekim tarihinde başlayan başvurular 31 Ekim'de sona erecek Atamalar ise 5 Kasım 2008 tarihinde bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek.


Aktütün'de ihtiyaç yok


Milli Eğitim Bakanlığı, Çiçek Aysal ile birlikte gündeme gelen Aktütün Mezrası'ndaki ilköğretim okuluna Ağustos ayında 2 öğretmen atandığı ve ihtiyaç olmadığı için yeni kadro vermedi.


Bu haber toplam 1004 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri