Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halid Meşal kaybımız çok az

07 Ocak 2009 / 14:47
Hamas'ın Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan liderlerinden Halid Meşal, direnişçilerin Gazze'ye saldıran işgal güçlerine büyük hasar verdiğini açıkladı. Direnişçilerin hasarının ise çok az olduğunu söyleyen Meşal, "Allah'a hamdolsun saldırı başladığı günde
Hamas'ın Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan liderlerinden Halid Meşal, direnişçilerin Gazze'ye saldıran işgal güçlerine büyük hasar verdiğini açıkladı. Direnişçilerin hasarının ise çok az olduğunu söyleyen Meşal, "Allah'a hamdolsun saldırı başladığı günden beri işgal güçleri direnişçilere ait bir füze rampasını dahi vuramadılar" dedi.

Meşal bu açıklamasını dün akşam Ürdün'den gelen büyük heyeti karşılaması esnasında ifade etti. İsrail saldırılarını durdurmaya ve ambargoyu kaldırmaya yönelik olmayan hiçbir anlaşmayı kabul etmeyeceklerini belirten Meşal, uluslararası gücü de kabul etmeyeceklerini bildirdi.

Bölgede büyük değişimler olacak

"Büyük değişimler, büyük çatışmaları gerektirir" diyen Meşal, "İşgal güçlerinin Gazze'ye saldırısı bölgede büyük değişimleri beraberinde getirecektir" diye konuştu. Meşal, Mahmud Abbas'ın New York gezisi esnasında Hamas'tan habersiz alacağı hiçbir karara uymayacaklarını açıkladı.
Kaynak:
Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri