Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halil Havar yakalandı

01 Eylül 2008 / 14:39
Müthiş Türk yine yakayı ele verdi. Hayatı Kurtlar Vadisi'ne bile konu olan Halil Havar polisten kaçamadı.
''Lucky S'' davası kapsamında hapis cezasının yanı sıra çarptırıldığı para cezasının 1 trilyon 46 milyar lirasını ödemediği için hakkında ''yakalama kararı'' çıkartılan Halil Havar, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yeşilköy'de gözaltına alınan Havar, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gönderildi.

İstanbul 1 No'lu DGM tarafından, ''Lucky S'' davası kapsamında 30 yıl hapis cezasının yanında ayrıca çarptırıldığı 1 trilyon 92 milyar liralık para cezasının sadece bir taksitini ödediği için bu cezası da hapse çevrilen ve ''yakalama kararıyla'' aranan Havar, hakkındaki infaz işlemlerinin tamamlanması için İnfaz Bürosu'na alındı.

Hakkındaki ''yakalama kararı'' burada yüzüne okunan Havar, tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Akdeniz'in uluslararası sularında yakalanan 14 ton uyuşturucuyla ilgili ''Lucky S'' davası kapsamında yargılandığı İstanbul 1 No'lu DGM tarafından 30 yıl hapis cezasına çarptırılan Havar hakkında ayrıca 1 trilyon 92 milyar lira para cezası hükmü verildi.

Yasa gereği hapis cezası 24 yıla indirilen Havar, 9 yıl 7 ay hapis yattıktan sonra Şartlı Salıverilme Yasası'ndan yararlanarak 8 Ekim 2003 yılında cezaevinden tahliye oldu.

İYİ HALİ DEVAM EDERSE 11 AY SONRA ÇIKACAK

Çarptırıldığı para cezasının sadece bir taksitini ödeyince, kalan 1 trilyon 46 milyar lira tutarındaki para cezası İnfaz Savcılığı'nca yasa gereği 3 yıl hapse çevrilen Havar hakkında, bu nedenle ''yakalama kararı'' çıkarıldı.

Havar'ın, iyi hal uygulanması durumunda 11 ay 20 gün hapis yatacağı belirtildi.


HELİKOPTERLE KAÇMIŞTIBir dönem Gaziantepspor Başkanlığı yapan Halil Havar, Hollanda'da tutuklu bulunduğu Leeuwerden Cezaevi'nden ise 19 Şubat 1991'de İtalyan mafyasının ünlü ailelerinden Trappaniler tarafından helikopterle kaçırılmıştı.


KURTLAR VADİSİ'NE KONU OLDUHollanda'da tutuklu bulunduğu cezaevinden Sicilya mafyası tarafından kaçırılmasıyla tüm dünyaca tanınan Havar'ın yaşam öyküsü film ve dizilere de konu oldu. Halil Havar'in hayatı Kurtlar Vadisi isimli diziye de konu oldu. Dizideki, Halo karakteri polis helikopteri ile cezaevinden kaçırıldı.
Kaynak:
Bu haber toplam 29986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri