Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Halk, AK Parti'nin 4 gününe inandı!

13 Haziran 2008 / 21:26
Halkımız, AKP’nin 4 yılda yaptığına değil, 4 günde söylediklerine inandı” diyen Hulki Cevizoğlu ADD'nin gecesinde AKY'ye oy verenleri akılsız ilan etti. İşte şok sözler:
Özhan Haluk Satır / MANİSA

Daha önce bir yazısında herkesin oy kullanmasına karşı gelerek yeni bir tekif sunan ve halka 'oy verme sertifikası'nın verilmesi fikrini ortaya atan Yeni Çağ yazarı Hulki Cevizoğlu şimdi de AK Parti'ye oy verenler için 'akılsız' imasında bulundu.

Turgutlu'da ADD'nin programına katılan gazeteci-yazar Hulki Cevizoğlu halkın 4 günde söylenenlere kanarak AKP'ye oy verdiğini söyledi. "Hani akıl üstündü." diyen Cevizoğlu 'duygularınıza yenilmeyin' çağrısında bulundu...

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol’un, “Seçmenimiz seçime bir hafta kala sempatisine-antipatisine göre, kızgınlığına göre oy kullanıyor. Bu nedenden dolayı da sağlıklı oy kullanımları çıkmıyor.” diyerek halkı eleştirdiği Turgutlu’da bir hafta geçmeden Hulki Cevizoğlu’nun sözleri gündeme damgasını vurdu.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin daveti ile Turgutlu’ya gelen gazeteci-yazar Hulki Cevizoğlu, katıldığı seminerde, “Halkımız, AKP’nin 4 yılda yaptığına değil, 4 günde söylediklerine inandı ve gitti AKP’ye oy verdi. Hani akıl üstündü. Lütfen duygularınıza yenilmeyin.” Diye konuştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Turgutlu Şubesi Başkanı Ali Tezcan’ın, ‘Sizlere sayın kaymakamım, sayın belediye başkanım ve garnizon komutanı demeyi çok isterdim. Ama görüyorsunuz ki devlet protokolünden kimse yok. Biz Atatürkçü Düşünce Derneği olarak ilk önce halkı bilinçlendirmeyi hedef aldık.” Şeklinde hitap ettiği Hulki CevizoğluUn konuşmacı olarak katıldığı programa gecikmeli olarak Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, İlçe Emniyet Müdürü Nesim Gezer, Turgutlu CHP İlçe Başkanı Veli Gülay, iş adamı, öğretmen ve öğrencilerden oluşan vatandaşlar katıldı.

GAZETECİNİN KAYITLATLARINI SİLDİLER!

Bir gazeteciye ait kayıt yapan kamera ve hafıza kartını habersizce el konularak kayıtların silinmesinin damgasını vurduğu gecede, basın kimliği taşıyan birinin gazeteci kamerasına sansür uygulamak istemesi de farklı yorumları beraberinde getirdi. Kendisi de gazeteci olan Hulki Cevizoğlu’nun, konuşmalarını kaydedilmesine bir tepki vermemesi ve uygulanan sansür Turgutlu’daki polis ve yerel basın mensuplarının tepkisini çekti.

HANİ AKIL ÜSÜTÜNDÜ?

Kasım ayında yüzde 99 yerel ve genel seçim beklediğini belirterek katılanlara birleşme çağrısı yapan Cevizoğlu, “Şimdi dünyadaki bütün milletler, biz de dahil hep akıldan bahseder dururuz. İşte ‘oğlum akıllı davran, aklını kullan’ der dururuz. Ama hiç birimiz akıllı davranmıyoruz. İnsanları yöneten akıl değil duygulardır. Halkımız AKP’nin son 4 yılda yaptığına bakmadı son 4 günde söylediğine inandı ve gitti AKP’ye oy verdi. Hani akıl üstündü. Lütfen duygularınıza yenilmeyin.”diye konuştu.

Soru cevap şeklinde devam eden toplantıda, İlçe Emniyet Müdürü Nesim Gezer ve ADD Başkanı Ali Tezcan ile birlikte çiçek veren Belediye Başkanı Serhat Orhan’a hitaben Hulki Cevizoğlu’nun, “Başkan bey benimle tokalaştınız diye siyasi kariyeriniz zarar görebilir.”şeklindeki sözleri tepki çekti.

ERDOĞAN’IN ÖNÜNÜ BAYKAL AÇTI

CHP lideri Deniz Baykal ve MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yüklenen Cevizoğlu, “Ben Devlet Bahçeli’yi MHP’den Deniz Baykal’ı da CHP’den ayrı görüyorum. Eğer ben AKP genel başkanı olsaydım bu iki genel başkanı partilerinin başında kalmaları için elimden geleni yapardım. Biz AKP’yi de eleştirirken, AB’yi eleştirirken, ABD’yi de eleştirirken, içeride hep birlik olalım. Ben AB’ye ve ABD’ye karşıyım bu insanlar bizim insanımız gelin oturalım birlik olalım. Bunun içinde aydınlar çimento görevi yapmaktadır. Tayip Erdoğan’ın önünü açan Sayın Baykal’dır. Biz hükümete kafa tutuyoruz. Amerika’ya kafa tutuyoruz biz genel başkanın iki dudağı arasına mı bakacağız. Ben halkın istediğini yapıyorum. Genel başkan cuntası yani bana göre suntası her partide var.” dedi.

GÖNÜL RIZASI İLE OY VERMEDİLER

”Anayasa Mahkemesi’nin son aldığı türban ile ilgili karar, AKP’nin kapatılacağına dair bir işaret midir?”şeklindeki bir soruya Cevizoğlu, “DTP’ye kapatılma davası açıldığında neden kimse ses çıkarmıyor da AKP’ye kapatılma davası açıldığında Avrupa dahil her kes karşı çıkıyor? Diyelim ki AKP kapatıldı. Gönül rızası ile kime oy vereceksiniz? AKP yüzde 47 aldı ama o oylar AKP’nin değil, o oylar CHP’den, MHP’den kayanların. AKP’ye oy verenler gönül rızası ile oy vermedi. Oy verenler diğer partilere kızdıkları için oy verdiler.”şeklinde cevap verdi.

Kaynak:
Bu haber toplam 808 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri