Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halk uyanacak

11 Temmuz 2008 / 14:17
Teknik takipte "halkı sokağa dökme" planları yaptığı tespit edilen ATO Başkanı Sinan Aygün, hakim karşısında bu soruyla karşılaştı.
Ergenekon soruşturmasında tutuklanan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, hakimin, "Halkı sokağa dökmek mi istiyorsunuz?" sorusuna, "Ekonomik problemleri aktarmama rağmen duyarsız kalındı, taleplerin ciddiye alınması için halkın sokağa dökülmesini istedim. Halktan kastım esnaf kesimidir" dedi.

Aygün, 1 Mayıs 2008'deki telefon görüşmesinde "Ağabey" dediği kişinin kimliğini, "Devletle ilgili hassasiyetimden dolayı şu anda söylemek istemiyorum" diyerek açıklamadı. Aygün'ün ifadesi özetle şöyle:

Halktan kastım doğal olarak esnaftı

Oda başkanlığını yaptığım ATO üyeleri, son 6 aydır bana yoğun bir şekilde yaşamakta olduğumuz ekonomik durgunluğun etkisiyle tepki vermeye başladılar. Bana protesto ve yürüyüş isteklerini ilettiler. Bunun alt yapısı değerlendirildiğinde defalarca devlet büyüklerine bu konuyu aktarmama rağmen duyarsız kalınmasından dolayı son ümit olarak taleplerin ciddiye alınmasını sağlamak için halkın sokağa dökülmesini istedim. Buradaki halktan kastım, doğal olarak ilişkide olduğum esnaf kesimidir.
Kaynak:
Bu haber toplam 908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri